Strona główna 0_Slider Parkingowe utrudnienia od poniedziałku. Zakaz na jednym ze śródmiejskich podwórek

Parkingowe utrudnienia od poniedziałku. Zakaz na jednym ze śródmiejskich podwórek

0

Kilka dni temu rozpoczął się kolejny etap prac związanych z rewitalizacją śródmiejskiego podwórza położonego między ulicami Grodzką a Kotlarską. Z uwagi na realizację miejskiej inwestycji zmotoryzowanych mieszkańców czekają duże zmiany. Przypominamy, od poniedziałku na tym obszarze obowiązuje zakaz parkowania.

Kolejny etap robót budowlanych na terenie podwórka rozpoczął się 26 stycznia. – W pierwszej kolejności nastąpią dostawy materiałów budowlanych oraz rozpoczną się prace ziemne, w związku z tym na ww. obszarze wystąpią utrudnienia w dojeździe do garaży i posesji lub czasowy brak takiego dojazdu. Od poniedziałku, 30 stycznia nastąpi brak możliwości parkowania. Od poniedziałku, 30 stycznia nastąpi brak możliwości parkowania – zapowiadała przed kilkoma dniami Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

– W pierwszym etapie z parkowania wyłączony zostanie obszar zaznaczony na mapie na czerwono, czyli wjazd od ulicy Kotlarskiej oraz podwórko na wysokości ulicy Grodzkiej 7,9,11. Teren zaznaczony na żółto będzie dostępny dla mieszkańców i właścicieli, jednak dojazd do niego będzie przechodził przez teren budowy, w związku z czym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie jazdy. Informacji w zakresie wyłączeń z ruchu, w zależności od zaawansowania robót budowlanych, udziela Wydział Przetargów i Inwestycji Miejskich – Sławomir Bielski, tel. 74 856 28 66, e-mail: [email protected] – informowała Dzwonkowska.

mat. UM Świdnica

Prace związane z rewitalizacją śródmiejskiego podwórka znajdującego się między ulicami Grodzką a Kotlarską ruszyły w październiku ubiegłego roku. Na realizację miejskiej inwestycji, obejmującej również przebudowę terenu między Franciszkańską, Grodzką oraz Marii Konopnickiej, przeznaczono ponad 10 mln 97 tys. złotych. W ramach przebudowy obu podwórek przewidziano budowę parkingów, chodników, placów zabaw, jak również nasadzenie zieleni – traw, bylin, krzewów ozdobnych i drzew. Na podwórkach pojawią się nowe elementy małej architektury, czyli kosze na odpadki, ławki, stojaki rowerowe i trejaże, jak również zadaszone miejsca gromadzenia odpadów.

Realizacja prac związanych z rewitalizacją podwórek przy ulicach Grodzkiej i Franciszkańskiej zaplanowana została do końca października 2023 roku. Zarówno wykonawca, jak i pracownicy Wydziału Przetargów i Inwestycji Miejskich dokładają wszelkich starań, aby prace te przebiegały możliwie szybko i sprawnie – dodała rzecznik.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBiskup Waldemar Pytel przekazał WOŚP datki zebrane po nabożeństwie
Następny artykuł31. Finał WOŚP. Zebrano ponad 600 tys. złotych w powiecie świdnickim! Rekord w Świdnicy!