Strona główna 0_Slider 31. Finał WOŚP. Zebrano ponad 600 tys. złotych w powiecie świdnickim! Rekord...

31. Finał WOŚP. Zebrano ponad 600 tys. złotych w powiecie świdnickim! Rekord w Świdnicy!

0

Około 350 tys. złotych udało się zebrać połączonemu sztabowi świdnicko-marcinowickiemu podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podsumowania przedstawiły również pozostałe sztaby z powiatu świdnickiego.

Za nami 31. Finał WOŚP. Efekt kwota deklarowana ok. 350 000 zł (będą jeszcze drobne wpływy). Wrażenia, emocje, zjednoczenie w szczytnej idei – bezcenne. W imieniu sztabu #3677 Świdnica/Gmina Wiejska Świdnica/Gmina Marcinowice serdeczne dziękuję darczyńcom i wolontariuszom, dzięki którym popłynął strumień miłości i pieniędzy. Ukłony dla naszej „orkiestry terenowej” w Gminie Świdnica pod dyrekcją Justyny Sary-Hryncyszyn i w Gminie Marcinowice pod dyrekcją Dawida Sobczyka – przekazał Mariusz Kozłowski, szef połączonego sztabu świdnicko-marcinowickiego.

Swoje podziękowania przekazał również całemu zespołowi Świdnickiego Ośrodka Kultury, świdnickim samorządowcom, Stowarzyszeniu G4 Sport Club – organizatorom Świdnickiej Moto Orkiestry, Świdnickim Morsom i Świdnickiej Grupy Biegowej za organizację pokazowego morsowania na świdnickim Rynku oraz „sercowego” biegu, formacji Black Coyote odpowiadającej za pokaz militariów, harcerzom z Hufca ZHP Świdnica, wszystkim artystom, którzy uświetnili swoimi występami licytacje prowadzone w miejskim teatrze, a także wszystkich pozostałych zaangażowanych w organizację 31. Finału.

Podczas licytacji prowadzonych w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury zebrano ponad 18 tys. złotych, za pośrednictwem aukcji internetowych udało się uzbierać ponad 53 tys. złotych, natomiast Moto Orkiestra wstępnie zadeklarowała uzbieranie blisko 14 tys. złotych do puszek. Ponad 44 tys. złotych udało się zebrać w gminie Marcinowice. Blisko 59 tys. złotych to wynik zbiórki zorganizowanej w gminie Świdnica, z czego 9789 złotych zebrała ekipa „Pogotowia na Sygnale” z Grodziszcza.

Poprzednio, podczas 30. Finału WOŚP, sztab świdnicko-marcinowicki zdołał zebrać 228 546,39 złotych.

Ponad 93 tysiące w Świebodzicach

77 357,73 zł – tyle zebrali wolontariusze świebodzickiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Taką kwotę mamy na chwilę rozliczenia puszek WOŚP. Piękny czas spędzony razem, a Wy jesteście CUDOWNI. Możecie być z siebie dumni! – przekazali członkowie sztabu. Dodatkowo na konto sztabowej eSkarbonki trafiło 15 833 zł.

Podczas 31. Finału WOŚP w Świebodzicach, który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2, na gości czekały liczne atrakcje towarzyszące, pokazy strażackie, wystawa samochodów i motorów, atrakcje dla dzieci, występy artystyczne i pokazy sztuk walki, koncerty oraz licytacje.

Gmina Strzegom na dwa serca

Podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do skarbonek strzegomskiego sztabu trafiła kwota 46 535,08 zł, natomiast na eSkarbonkę wpłacono 2 645 zł. – Strzegom jak zawsze stanął na wysokości zadania! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę wspaniałą akcję. Wielkie podziękowania dla dzieci, młodzieży i rodziców którzy kwestowali na ulicach miasta, ale także dojrzałym wolontariuszom. Dziękujemy tym firmom i osobom prywatnym które podarowały na tegoroczny finał zlicytowane przedmioty. Serdeczności ślemy pod adresem naszych restauratorów McDonald’s i Restauracji Szafir za poczęstunek dla wolontariuszy. Podziękowania należą się także strzegomskiej policji za czuwanie nad bezpieczeństwem wolontariuszy – przekazali przedstawiciele sztabu

Wyrazy wdzięczności kierujemy do Grupy Strzegomskich Joannitów oraz Strzegomskiej Grupie Motocyklowej. Dziękujemy wszystkim artystom występującym na scenie, a przede wszystkim niezawodnej strzegomskiej publiczności która po trzyletniej przerwie była znowu z nami w Strzegomskim Centrum Kultury i podczas licytacji wsparła tę piękną ideę – zakup sprzętu medycznego do walki z sepsą. Wielkie podziękowania także dla ekipy zliczającej wszystkie zebrane pieniądze i obsługi technicznej koncertów – wyliczają.

Około 28,5 tys. złotych udało się z kolei zebrać sztabowi WOŚP z Jaroszowa. – Tego, co dziś przeżyliśmy, nie da się opowiedzieć! Ostatnie tygodnie i dzisiejszy Finał… To wszystko przeszło nasze najśmielsze marzenia – podkreślają sztabowcy.

Ponad 54 tysiące w gminie Żarów

fot. WOŚP Żarów

Deklarowana kwota to: 47 728,07 zł! Plus eSkarbonka – 6418,00 zł, co daje razem 54 146,07 zł. Plus waluta obca. To jest nie do uwierzenia… mBank przeliczy wszystko raz jeszcze, więc podamy sprawdzoną kwotę w rozliczeniu – poinformowali członkowie żarowskiego sztabu działającego przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy, którzy wraz z Urzędem Miejskim w Żarowie, Gminnym Centrum Kultury i Sportu, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, a także Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Żarów zafundowali mieszkańcom moc atrakcji podczas 31. Finału WOŚP.

Na uczestników Orkiestrowego grania czekały: Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Szkół Gminy Żarów, gry planszowe,

Rekordowa zbiórka w gminie Jaworzyna Śląska

Dzięki pracy wszystkich wolontariuszy, hojności darczyńców i ludzi dobrej woli, zaangażowaniu firm, organizacji, lokalnej społeczności udało nam się zebrać 27.558,56 zł! – poinformowali przedstawiciele jaworzyńskiego sztabu działającego przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej.

Zbieraliśmy na zakup sprzętu do diagnozowania sepsy. I udało się wyśmienicie. Dzisiaj padł rekord zbiórki w Bolesławicach. Rekordowo zakończyła się kwesta i impreza w Pastuchowie. Mamy także nowy rekord zbiórki WOŚP w gminie Jaworzyna Śląska! A wynik może jeszcze się poprawić, jeżeli skorzystacie z opcji wpłaty do naszej eSkarbonki – zachęcają.

Gmina Dobromierz – Roztoka

Zgodnie z podsumowaniem dostępnym na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, orkiestrowy sztab Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Roztoce podczas 31. Finału zebrał do puszek 6 350 zł.

/opr. mn/

Poprzedni artykułParkingowe utrudnienia od poniedziałku. Zakaz na jednym ze śródmiejskich podwórek
Następny artykułŚwidnicka firma wylicytowała Złote Serduszko WOŚP. Zrzucili się właściciele, zarząd i pracownicy