Strona główna 0_Slider Dwa plany zdjęciowe w Świdnicy. Kręci się trzeci sezon serialu „Rojst”

Dwa plany zdjęciowe w Świdnicy. Kręci się trzeci sezon serialu „Rojst”

0

Po raz kolejny w serialu kryminalnym Jana Holoubka kilka ujęć powstanie w Świdnicy. Zdjęcia kręcone są na skrzyżowaniu ulic Okrężnej i Kliczkowskiej, a także przy Fabryce Liczników „Pafal”.

„Rojst”, reżyserowany przez Jana Holoubka, był jednym z najpopularniejszych seriali 2018 roku. – W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo – czytamy w opisie filmweb.pl. 

Drugi sezon to powrót do miasteczka jednego z głównych bohaterów w czasie wielkiej powodzi z 1997 roku. I właśnie sceny związane z wielką wodą były kręcone w Świdnicy na osiedlu Zawiszów i przy ul. Okrężnej. Oba miejsca zamieniły się w pobojowisko po przejściu fali powodziowej.

Zdjęcia do trzeciej serii, która nosi roboczy tytuł „Rojst Millenium” były już kręcone m.in. w Częstochowie i na Górnym Śląsku. W Świdnicy plan filmowy rozłoży się 26 stycznia na skrzyżowaniu ul. Okrężnej i ul. Kliczkowskiej. Sceny kręcone w Świdnicy mają przenosić do lat 60. XX wieku. Jeden z budynków przy Pafalu gra szpital. W zdjęciach uczestniczą statyści ze Świdnicy, a plan zabezpieczają strażacy z OSP Świdnica.

W serialu wystąpią m.in. Andrzej Seweryn, Magdalena Różczka, Tomasz Suchardt i Vanessa Aleksander. „Trzeci sezon będzie dostępny na platformie Netflix prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

/red./

Poprzedni artykułKasprowiczanie zagrają, zatańczą i zaśpiewają z WOŚP
Następny artykułBitwa z Grunwaldem na otwarcie roku 2023