Strona główna Sport Piłka ręczna Bitwa z Grunwaldem na otwarcie roku 2023

Bitwa z Grunwaldem na otwarcie roku 2023

0

Po ponad miesięcznej przerwie wracają emocje związane z piłką ręczną. W sobotę, 28 stycznia o godzinie 18.00 w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy, w 13, kolejce I ligi ŚKPR Świdnica podejmie renomowany zespół Grunwaldu Poznań. Starcie sąsiadów w tabeli ma wielką wagę. Zwycięzca jako pierwszy ruszy w pościg za czołową trójką ligi!

W ligowej tabeli ścisk. Czwarty ZEW Świebodzin ma tyle samo punktów co szósty Grunwald Poznań i raptem jeden więcej od siódmego ŚKPR-u. Niezwykłe emocje są niemal pewne. Świdniczanie we własnej hali, przy wsparciu kibiców są w stanie dokonywać rzeczy wielkich, że wspomnimy jedynie, że właśnie tam jedyne punkty w tym sezonie zgubił spadkowicz z Ligi Centralnej, Siódemka Miedź Legnica. Na pokrzepienie wspomnijmy jeszcze mecz z Grunwaldem z poprzedniego sezonu. W ocenie wielu kibiców był to najlepszy występ Szarych Wilków na przestrzeni kilku lat, a wynik tamtego spotkania – 35:24 mówi sam za siebie.

Ale… Nowy sezon, nowy mecz, nowe rozdanie! Nie ma wątpliwości, że tylko przy pełna koncentracja i perfekcyjna realizacji taktyki da szansę na zdobycie kompletu punktów. Podopieczni Krzysztofa Terebuna niestety nie będą mogli zagrać w optymalnym składzie. Wciąż uraz stawu skokowego leczy bramkarz Norbert Mirga, a w okresie przygotowawczym na dłuższy czas z kadry wypadli Mateusz Siwiński i Aleksander Ingram. Na drobniejsze urazy skarży się jeszcze kilka graczy, ale, umówmy się, taka jest specyfika tego twardego sportu. Podczas miesięcznej przerwy ŚKPR dwa razy sparował z czeskim pierwszoligowcem z Nachodu (porażka 26:30 w Świdnicy i zwycięstwo 27:23 w Nachodzie), a szkoleniowiec Szarych Wilków testował nowe rozwiązania taktyczne. Czy uda się nimi zaskoczyć poznaniaków?

Grunwald posiada mocny skład z wieloma doświadczonymi zawodnikami w swoich szeregach. Aktualnie najlepszymi strzelcami zespołu są: skrzydłowy Damian Bajka 52 bramki/11 meczów/średnia 4,7) oraz rozgrywający Eryk Bernacik (40/12/3,3) i Patryk Marcinkowski (34/10.3,4). W ekipie Szarych Wilków najwięcej bramek na koncie mają: Michał Wojtala (93/12/7,7), Mateusz Redko (59/12/4,9) i Adam Chmiel (48/12,4).

Historia kontaktów obu drużyn jest skromna. ŚKPR dotąd potykał się z Grunwaldem tylko czterokrotnie. Raz wygrał ŚKPR, dwa razy górą był Grunwald, a raz pał remis. Tradycyjnie gospodarze zapraszają kibiców na mecz i proszą o doping. Dla tych, którzy nie dotrą na spotkanie przeprowadzona zostanie na facebookowej witrynie ŚKPR-u relacja tekstowa. Aktualny wynik meczu będzie podawany co kilka minut.

CO: Mecz I ligi piłki ręcznej: ŚKPR Świdnica – Grunwald Poznań

KIEDY: Sobota, 28.01.2022, godzina 18.00

GDZIE: hala na osiedlu Zawiszów, ul. Galla Anonima 1a

BILETY: 10 zł – normalny, dzieci i młodzież co 18 lat – wstęp wolny

PARTNER MECZU: IgnerHome – Twój sprawdzony deweloper

13. kolejka (28-29.01)
ZEW Świebodzin – EUCO UKS Dziewiątka Legnica
SPR Gorzyce Wielkie – Olimp Grodków
Trójka Nowa Sól – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra
Real Astromal Leszno – Bór Joynext Oborniki Śląskie
ŚKPR Świdnica – Grunwald Poznań
Siódemka Miedź Huras Legnica – GOKiS Kąty Wrocławskie
Wolsztyniak Wolsztyn – Tęcza Folplast Kościan 32 :27 (13:12) Mecz odbył się awansem.

KARTKI Z HISTORII
Liczba meczów: 4
Zwycięstwa Świdnicy: 1
Remisy: 1 (w Poznaniu)
Zwycięstwa Poznania: 2
Bilans bramek: 110:109

2021/22 – I liga
Grunwald Poznań – ŚKPR Świdnica 32:24 (15:13)
ŚKPR Świdnica – Grunwald Poznań 35:24 (14:13)

2018/19 – I liga
ŚKPR Świdnica – Grunwald Poznań 23:25 (12:12)
Grunwald Poznań – ŚKPR Świdnica 28:28 (13:13), k. 5:3

/ŚKPR/

Poprzedni artykułDwa plany zdjęciowe w Świdnicy. Kręci się trzeci sezon serialu „Rojst”
Następny artykułCiągnęła psa za samochodem. Sołtyska Wirek skazana na rok więzienia w zawieszeniu