Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Kolędowanie z chórem Filharmonii Dolnośląskiej w świdnickiej katedrze, świąteczny koncert w centrum organizacji pozarządowych, wernisaże wystaw w Żarowie i Świebodzicach, a może koncerty w Klubie Bolko? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

fot. Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Koncert świąteczny „Dzielmy się Radością” (piątek)

Kolędy i świąteczne piosenki w języku polskim i ukraińskim będzie można usłyszeć podczas koncertu „Dzielmy się Radością”, który przygotował zespół wokalno-instrumentalnego Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Jesienna Gama” oraz goście z Ukrainy.

Wspólne kolędowanie odbędzie się w piątek, 13 stycznia o godz. 16.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych mieszczącym się przy ul. Długiej 33 w Świdnicy.

Spotkanie i wernisaż wystawy Krzysztofa Polaczenko (piątek)

W piątek, 13 stycznia o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach odbędzie się spotkanie autorskie i wernisaż wystawy Krzysztofa Polaczenko „Mniedźwiedzi głos”.

Krzysztof Polaczenko — urodził się 15 stycznia 1987 r. w Świdnicy. Od najmłodszych lat zajmuje się malarstwem, muzyką i pisaniem. Uczestniczył w wielu spotkaniach autorskich, wystawach indywidualnych, zbiorowych i przedaukcyjnych. W 2014 roku ukazał się jego literacki debiut, powieść pt. „Wanna”. W 2021 roku Krzysztof trafił pod skrzydła warszawskiego Mecenasa Sztuki Marszand.eu. Zainspirowany przez życiowe zawirowania oraz historie z dreszczykiem, rozpoczął pracę nad eksperymentalnym cyklem literackim, w którym przebiera problemy współczesnego człowieka za strzygi.

„Praca w Dolnośląskich Zakładach Chemicznych Organika” – wernisaż wystawy (sobota)

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Praca w Dolnośląskich Zakładach Chemicznych Organika w Żarowie”, który odbędzie się w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej (ul. Armii Krajowej 22 w Żarowie – dawne EKO).

Wernisaż archiwaliów, fotografii oraz wspomnień związanych z pracą w DZCH ma na celu unaocznienie relacji ogólnoludzkich i wykształconych w obrębie fabryki podsystemów, a także chwilowe odtworzenie wspólnoty byłych pracowników „Organiki”, których zapraszamy do obejrzenia naszej wystawy – mówią organizatorzy.

Otwarcie wystawy odbędzie się 14 stycznia 2023 roku o godz. 19.00. Po wernisażu ekspozycję będzie można oglądać do 28 lutego 2023 roku w każdy czwartek i niedzielę w godz. 17.00-20.00.

Metal, rock i premiera Common Swift w Klubie Bolko (sobota)

Sobotni koncert w Klubie Bolko rozpocznie tegoroczny cykl prezentacji lokalnych zespołów w ramach Świdnickiego Przeglądu Muzycznego. Bilety do końca piątku dostępne są w cenie przedsprzedaży 20 zł (w dniu wydarzenia 30 zł). Wstęp do klubu możliwy będzie od 18.30 a zespoły wystąpią w następującej kolejności: 19.00 – Common Swift, 20.00 – OYA, 21.00 – Comin.

  • Comin [metal]: Wałbrzyscy zwycięzcy ostatniej plenerowej edycji “Truskawki” z 2015 roku. Balansują pomiędzy nu-metalem, thrashem i metalcorem.
  • OYA [rock]: Strzegomianie mają za sobą jesienną trasę w 14 miastach i na pewno są w formie. Ich melodyjny rock’n’roll wielokrotnie porywał do tańca świdnicką publiczność.
  • Common Swift [post metal]: Instrumentalne trio ze Świdnicy. Twórcy zawiłych gitarowych faktur, onirycznych melodii i nieoczywistych rytmów.

Szczegóły i sprzedaż biletów dostępne są na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Koncert kolęd w wykonaniu chóru Filharmonii Dolnośląskiej (niedziela)

W niedzielę, 15 stycznia o godzinie 19.00 w katedrze świdnickiej odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze pod kierownictwem świdnickiej dyrygentki – Joanny Janas. W repertuarze najpiękniejsze kolędy w opracowaniu na chór mieszany.

/opr. mn/

Poprzedni artykułKoncertowy debiut i premiera płyty Common Swift już w sobotę w Klubie Bolko
Następny artykułStrzegom. Zakończono przebudowę ulicy Konopnickiej [FOTO]