Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom. Zakończono przebudowę ulicy Konopnickiej

Strzegom. Zakończono przebudowę ulicy Konopnickiej [FOTO]

0

Blisko 2,4 mln złotych przeznaczono na przebudowę ulicy Marii Konopnickiej w Strzegomiu. Inwestycji była niezbędna z uwagi na konieczność skomunikowania nowo zagospodarowywanego terenu, na którym budowane jest osiedle domów jednorodzinnych, w których powstaną mieszkania komunalne wchodzące w skład gminnego zasobu mieszkaniowego.

Nowa droga posiada nawierzchnię z kostki kamiennej. Wykonano również uzbrojenie w sieci wodno-kanalizacyjne zasilające i obsługujące budowane budynki oraz oświetlenie drogi. Co ważne, drogę wyposażono w elementy uspokojenia ruchu, czyli wyniesione przejścia dla pieszych zaopatrzone w znaki aktywne tzw. „kroczący ludzik” z własnym systemem solarnym oraz miejscowe zawężenie drogi tzw.”mijankę”, której zaprojektowanie było konieczne ze względu na znaczne miejscowe ograniczenia szerokości pasa drogowego. Od strony osiedla wzdłuż drogi powstały liczne parkingi sytuowane prostopadle do osi drogi – opisuje Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Na realizację zadania gmina otrzymała dotację z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,5 mln zł.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń
Następny artykułNa skrzyżowaniu, na pasach, na podwójnej ciągłej, na przejeździe. Mistrz wyprzedzania z BMW [VIDEO]