Strona główna 0_Slider Na skrzyżowaniu, na pasach, na podwójnej ciągłej, na przejeździe. Mistrz wyprzedzania z...

Na skrzyżowaniu, na pasach, na podwójnej ciągłej, na przejeździe. Mistrz wyprzedzania z BMW [VIDEO]

0

– Wszystko można zrozumieć, ale tego kierowcy się nie da – napisał czytelnik Swidnica24.pl w komentarzu do wyczynu kierowcy srebrnego BMW. Zarejestrowana 12 stycznia o 13.57 sytuacja pokazuje, jak „mistrz kierownicy” gładko złamał 5 przepisów ruchu drogowego.

Srebrne BMW kamera w busie, którym kierował czytelnik Swidnica24.pl, zarejestrowała, gdy stał na chodniku przed sklepem przy ul. Kraszowickiej. Kilkaset metrów dalej zatrzymuje się za samochodem osobowym, który zgodnie z przepisami stanął przed znakiem stop. W tym momencie w kadrze pojawia się srebrne BMW. Tuż za busem jest skrzyżowanie z ulicą Chłopską i przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerzystów. Z kolei przed przejazdem jest podwójna linia ciągła, potem znak stop, a wreszcie sam przejazd przez tory (warto pamiętać, że linia kolejowa jest czynna). Kierowca z BMW lekko łamie co najmniej 5 przepisów ruchu drogowego, tworząc spore zagrożenie dla wszystkich uczestników tej sytuacji. Według obowiązującego taryfikatora mandatów ta brawura kosztuje w sumie 4 tysiące złotych i 48 punktów karnych.

Nagranie z kamery samochodowej może być dowodem w postępowaniu.

KWP Wrocław informuje:

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu uruchomiła specjalną skrzynkę poczty elektronicznej pod adresem e-mail: [email protected], na którą można przesyłać linki, filmy lub zdjęcia zawierające rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, a także przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego.

W celu skutecznego ścigania sprawców naruszeń w ruchu drogowym z materiałem należy przesłać następujące informacje:

  • data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
  • dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
  • dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, telefon kontaktowy.

Jeżeli nie potrafisz przesłać pliku z uwagi na jego rozmiar, który przekracza limit serwera – przekaż materiał w najbliższej jednostce Policji.

/red./
Nagranie nadesłane przez czytelnika Swidnica24.pl

Poprzedni artykułStrzegom. Zakończono przebudowę ulicy Konopnickiej [FOTO]
Następny artykułList otwarty ws. udziału ks. Nikolskiego w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan