Strona główna 0_Slider Bez niespodzianki w Opolu. Trzy punkty przyjechały do Świdnicy!

Bez niespodzianki w Opolu. Trzy punkty przyjechały do Świdnicy!

0

Bardzo pewnie w nowy rok kalendarzowy weszły zawodniczki MKS-u Bramdor Volley Świdnica. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka wznowiły rozgrywki grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet po blisko miesięcznej przerwie, pokonując na wyjeździe młodziutkie rezerwy ECO Uni Opole 3:0.

Spotkanie zgodnie z przewidywaniami po prostu nie mogło i nie miało większej historii. Młodziutka ekipa ze stolicy Opolszczyzny ugrała jak dotąd tylko jednego seta i wciąż czeka na swoje pierwsze punkty i inauguracyjną wygraną w sezonie 2022/2023. Rzecz jasna opolanki plasowały się przed startem tego boju na ostatniej – 10. lokacie w ligowej hierarchii. Znacznie wyżej znajdowały się podopieczne trenerów Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka. Świdniczanki legitymowały się dorobkiem 18 punktów (6 wygranych i 5 porażek) i znajdowały się na 5. pozycji w tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. W pierwszym pojedynku wyraźnie lepsze były nasze zawodniczki, wygrywając w trzech setach.

Rewanż całkowicie przebiegał pod dyktando biało-zielonych. Przyjezdne górowały w hali sportowej przy ulicy Oleskiej w Opolu w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, pewnie dopisując do swojego dorobku pełną pulę punktów. Nasze zawodniczki wygrywały kolejno 25:18, 25:18, 25:13, a w całym spotkaniu 3:0 w setach. Po tym zwycięstwie siatkarki ze Świdnicy pozostały na piątej lokacie w tabeli grupy trzeciej II ligi (nasz dorobek to 21 „oczek”). Wciąż prowadzi zespół NTSK AZS Nysa, wyprzedzając nas obecnie o 9 punktów. Druga jest Silesia Częstochowa (25), a trzeci Chełmiec Wodociągi Wałbrzych (23), który ma jednak od nas jeden pojedynek rozegrany mniej. W najbliższy weekend sportowa rywalizacja przeniesie się do Świdnicy, bowiem podejmiemy na własnym terenie ósmy w stawce zespół AZS-u AWF Wrocław.

12. kolejka II ligi siatkarek:
Polonia Łaziska Górne – AZS AWF Sokół 43 Katowice 2:3 (25:21, 19:25, 26:24, 16:25, 17:19)
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Silesia Volley Mysłowice (przełożony na 4 marca)
AZS-AWF Wrocław – Silesia Częstochowa 1:3 (21:25, 13:25, 25:21, 17:25)
ECO UNI II Opole – MKS Bramdor Volley Świdnica 0:3 (18:25, 18:25, 13:25)
Sari Żory – NTSK AZS Nysa 2:3 (12:25, 25:18, 23:25, 25:19, 10:15)

/MDvR, FOTO: MKS Bramdor Volley Świdnica/

Poprzedni artykułNowe mieszkania komunalne powstają przy Leśnej. Obok stanie budynek świdnickiego TBS [FOTO]
Następny artykułGminne spotkanie noworoczne otworzyło wyremontowaną świetlicę w Rogoźnicy [FOTO]