Strona główna 0_Slider Nowe mieszkania komunalne powstają przy Leśnej. Obok stanie budynek świdnickiego TBS

Nowe mieszkania komunalne powstają przy Leśnej. Obok stanie budynek świdnickiego TBS [FOTO]

0

Trwają prace związane z budową wielorodzinnego budynku komunalnego przy ulicy Leśnej. Miejskie plany zakładają, że w jego sąsiedztwie powstanie cały kompleks mieszkalny. Swój budynek postawi tam również Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Budowa czterokondygnacyjnego budynku rodzinnego pochłonie ponad 8,5 mln złotych. – Na realizację inwestycji miasto otrzymało wsparcie finansowe w wysokości ponad 4 mln 300 tys. złotych z Funduszu Dopłat, w ramach realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego – wskazywała wcześniej Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Mieszkaniowa inwestycja ma zostać ukończona do września bieżącego roku.

Powstanie 25 lokali mieszkalnych jedno, dwu i trzypokojowych z przynależnymi komórkami lokatorskimi. Zaprojektowano również 40 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie 2465,40 m² – wyliczała Dzwonkowska. Zgodnie z wieloletnim programem gospodarowania świdnickim zasobem mieszkaniowym na lata 2022-2026, w przyszłości na sąsiednim terenie planowana jest budowa kolejnych dwóch budynków mieszkalnych.

Plany dla tej okolicy ma również Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które zajmie się zagospodarowaniem działki przy ulicy Leśnej, na której znajduje się nieukończona budowa hospicjum. – W nowym budynku na trzech kondygnacjach będzie 28 mieszkań od 33 m² do 68 m². Znajdą tu miejsce takie rozwiązania, jak wykorzystanie pomp ciepła, połączonych z ogrzewaniem sufitowym oraz fotowoltaiką, co umożliwi ogrzewanie w zimie, a chłodzenie w lecie. Dodatkowo 42 miejsca postojowe dedykowane będą naszym mieszkańcom. TBS posiada pozwolenie na budowę. Co ważne – mamy już przyobiecane dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego – informowała w listopadzie ubiegłego roku prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

/mn/

Poprzedni artykułPorażka po golu straconym w ostatniej akcji meczu [FOTO]
Następny artykułBez niespodzianki w Opolu. Trzy punkty przyjechały do Świdnicy!