Strona główna Wydarzenia Strzegom Gminne spotkanie noworoczne otworzyło wyremontowaną świetlicę w Rogoźnicy

Gminne spotkanie noworoczne otworzyło wyremontowaną świetlicę w Rogoźnicy [FOTO]

0

W sobotę oficjalnie oddano do użytku zmodernizowaną świetlicę wiejską w Rogoźnicy. Budynek od wielu lat wymagał gruntownego remontu. Pierwszą imprezą zorganizowaną po jego zakończeniu było spotkanie noworoczne gminy Strzegom.

Modernizację zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości około 1,4 mln zł. Podczas noworocznego spotkania, władze samorządowe Strzegomia dziękowały za współpracę z administracją rządową. – Pragnę podkreślić, że w ciągu ostatnich 3 latach na różne inwestycje udało nam się pozyskać ok. 75 mln zł. Dzięki tak dużemu wsparciu finansowemu gmina mogła i nadal może realizować proces intensywnego rozwoju – podkreślał burmistrz Zbigniew Suchyta.

W trakcie gminnego wydarzenia wręczono też jaroszowskim strażakom-ochotnikom oficjalne dokumenty dotyczce włączenia ich jednostki w struktury elitarnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Stosowną decyzję przekazali minister-członek Rady Ministrów – Michał Dworczyk i komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy – Dariusz Budkiewicz.

Dopełnieniem spotkania był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Kostrzanie”. W roli gospodarza wystąpił sołtys Rogoźnicy i radny Rady Miejskiej w Strzegomiu – Paweł Gołąb.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułBez niespodzianki w Opolu. Trzy punkty przyjechały do Świdnicy!
Następny artykułWyjątkowe chwile z naszymi babciami i dziadkami [KONKURS]