Strona główna 0_Slider Wolsztyniak pokonany, czwarte zwycięstwo z rzędu stało się faktem…

Wolsztyniak pokonany, czwarte zwycięstwo z rzędu stało się faktem… [FOTO]

0

Bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie beniaminek, Wolsztyniak Wolsztyn nie był w stanie zatrzymać rozpędzonych Szarych Wilków. Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica wysoko pokonali rywali we własnej hali 32:22 (19:15) i było to już czwarte kolejne zwycięstwo świdniczan, którzy systematycznie pną się w gorę ligowej tabeli.

Była to bardzo przekonująca wygrana podopiecznych trenera Krzysztofa Terebuna, którzy za wyjątkiem krótkiego przestoju w pierwszej części spotkania cały czas kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pierwsze minuty były wręcz popisowe, bo ŚKPR zaczął od prowadzenia 6:0. Goście na swoje pierwsze trafienie czekali aż do dziesiątej minuty. Świetne otwarcie chyba nieco zbyt mocno rozluźniło świdniczan, bo kolejne minuty należały do gości i w 21. minucie na tablicy pojawił się wynik remisowy (10:10). ŚKPR ponownie musiał budować przewagę, aby na przerwę zejść przy stanie 19:15.

Po zmianie stron Szare Wilki szybko odskoczyły na 22:16 i przez kolejne minuty utrzymywała się przewaga 4-6 bramek. Chwilowe kłopoty w ataku rekompensował znakomicie dysponowany Volodymyr Shupyk, który przez całe spotkanie utrzymał wysoką koncentrację. W ostatnich minutach gospodarze ponownie wrzucili wyższy bieg i ostatecznie dobili do dziesięciu bramek przewagi.

Najlepszymi zawodnikami meczu uznani zostali kołowi obu zespołów: Olgierd Etel (ŚKPR) i Mateusz Rogoziński (Wolsztyniak). Olgierd był bezbłędny w ataku i ustrzegł się kar. Jego vis a vis był natomiast świetnie obsługiwany przez 42-letniego grającego trenera gości, Marcina Pietruszkę oraz potrafił utrzymać nerwy na wodzy, bo chociaż bardzo szybko złapał dwie kary, to dotrwał do końca zawodów.

Za tydzień, w ostatnim występie w tym roku nasz zespół czeka wizyta na parkiecie lidera tabeli – GOKiS-u Kąty Wrocławskie. Gospodarze z byłymi zawodnikami ŚKPR-u w składzie – bramkarzem Tomaszem Wasilewiczem i skrzydłowym, Patrykiem Rogaczewskim będą faworytem, ale Szare Wilki już jednego lidera w tym sezonie zdetronizowały…

ŚKPR Świdnica – Wolsztyniak Wolsztyn 32:22 (19:15)

Przebieg meczu: 5 min. 3:0, 10 min 6:1, 15 min 10:5, 20 min 10:9, 25 min 13:12, 30 min 19:15, 35 min 22:16, 40 min 23:17, 45 min 25:20, 50 min 26:21, 55 min 27:22, 60 min 32:22

ŚKPR: Shupyk, Wiszniowski – Etel 6, Wojtala 6, Chmiel 4, Wołodkiewicz 4, Redko 4, Zelek 3, Pęczar 2, Dobrzański 2, Siwiński 1, Ingram, Galik, Pierzak, Bal

Kary: ŚKPR 8 minut, Wolsztyniak 10 minut

Karne: ŚKPR 3/3, Wolsztyniak 3/3