Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Gołębie pocztowe opanowały Jaworzynę Śląską. Trwa trzydniowa wystawa

Gołębie pocztowe opanowały Jaworzynę Śląską. Trwa trzydniowa wystawa [FOTO]

0

Około 300 gołębi można podziwiać podczas 43. Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych, która w ten weekend odbywa się w Jaworzynie Śląskiej. W wydarzeniu bierze udział ponad pięćdziesięciu wystawców z całego regionu.

Tegoroczna Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych organizowana jest przez Oddział 0330 Jaworzyna Śląska – Świdnica. Co roku właśnie w grudniu kończy ona sezon lotowy i stanowi podsumowanie osiągnięć hodowców i ich gołębi. Podczas trzydniowego wydarzenia odbywającego się w sali sportowej przy ulicy Mickiewicza w Jaworzynie Śląskiej można podziwiać blisko 300 gołębi pocztowych – tych, które wygrywały loty i mają osiągnięcia sportowe, ale także tych – wyróżniających się wyglądem. To również okazja do porozmawiania z hodowcami, którzy prezentują swoje wyjątkowe okazy, a także do wręczenia nagród za tegoroczny sezon lotowy.

W sobotę wystawie towarzyszyły licytacje charytatywne poświęcone małemu Antosiowi Sobeckiemu ze Świebodzic. Chłopiec zmaga się z ciężką wadą serca i w tym momencie potrzebne są olbrzymie środki na drugą operację w Genewie. Antosiowi można pomóc także m.in. za pośrednictwem Fundacji Siepomaga.

W niedzielę wystawa będzie otwarta od godziny 9.00 do 15.00. Bilety w cenie 15 zł, wstęp wolny dla kobiet i dzieci. Szczegółowy program wydarzenia na plakacie.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZniszczono kilkanaście nagrobków. Parafia apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców
Następny artykułWolsztyniak pokonany, czwarte zwycięstwo z rzędu stało się faktem… [FOTO]