Strona główna 112 Zniszczono kilkanaście nagrobków. Parafia apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców

Zniszczono kilkanaście nagrobków. Parafia apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców

0

Osiemnaście nagrobków zostało zniszczonych na cmentarzu parafialnym w Jaroszowie. Do dewastacji doszło w nocy z piątku na sobotę. Trwa teraz ustalanie sprawcy lub sprawców aktu wandalizmu.

cmentarz parafialny w Jaroszowie (zdjęcie ilustracyjne – archiwum /październik 2020/; fot. Parafia pw. Św.Jana Chrzciciela w Jaroszowie)

W nocy z piątku na sobotę ktoś zniszczył 18 nagrobków na naszym cmentarzu w Jaroszowie. To przykra wiadomość, że nie uszanowano tak szczególnego miejsca i tych, którzy tam spoczywają. Współczuję też tym, których trud i praca aby taki nagrobek postawić zostały zniszczone. Rodziny te zapraszam na spotkanie jutro (poniedziałek) o 18.00 w świetlicy parafialnej – przekazano za pośrednictwem strony parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jaroszowie w mediach społecznościowych.

Chcę już podziękować policji, która od razu przybyła, zabezpieczyła teren i rozpoczęła czynności dochodzeniowe. Wiem, że nie będzie łatwo im znaleźć sprawców chyba, że im pomożemy. Ktokolwiek ma jakieś informacje, nawet według niego nieistotne, to proszę dzwonić na podany numer: 47 87 55 432, zgłosić proboszczowi lub komuś z Rady Parafialnej. Będziemy też musieli podjąć jakieś kroki ale o tym porozmawiamy w ramach Rady Parafialnej – dodano.

/opr. mn/

Poprzedni artykułOd niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów
Następny artykułGołębie pocztowe opanowały Jaworzynę Śląską. Trwa trzydniowa wystawa [FOTO]