Strona główna 0_Slider Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

0

W niedzielę, 11 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Pasażerowie zachęcani są przez kolejowych przewoźników do zapoznania się z aktualnym rozkładem przed wyruszeniem w podróż. Również od niedzieli zaczął obowiązywać nowy cennik Kolei Dolnośląskich.

Szczegółowe informacje na temat nowego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w serwisach portalpasazera.pl oraz rozkład-pkp.pl, w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP, a także na stronach poszczególnych przewoźników, w tym Kolei Dolnośląskich.

Czego mogą się spodziewać podróżni korzystający z usług dolnośląskiego przewoźnika? – Wraz z nowym rozkładem jazdy od 11 grudnia dojdzie do licznych, drobnych zmian w rozkładzie jazdy. O jedną parę zwiększy się liczba połączeń między Legnicą a Głogowem, dodatkowy pociąg pojedzie też z Lubina do Głogowa i z Legnicy do Malczyc. Z Wrocławia zwiększy się liczba par odjeżdżających w kierunku Kobierzyc i Sobótki – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Koleje Dolnośląskie przejmą też część połączeń od Polregio z Wrocławia: dwie pary do Rawicza i po jednej parze do Międzylesia i Strzelina. Wraz z nowym rozkładem jazdy zaistniała też możliwość zmiany lokalizacji przystanków, dzięki czemu od 11 grudnia pociągi na przystanku Szklarska Poręba Jakuszyce zatrzymają się bezpośrednio przed wejściem do DCS Polana Jakuszycka, a nie na dotychczasowym peronie, zlokalizowanym kilkaset metrów dalej – wylicza Rodak.

Od 11 grudnia podróżni muszą się również liczyć z podwyżką cen biletów. – W związku z unifikacją taryfy z innym przewoźnikiem regionalnym na Dolnym Śląsku z nowym rozkładem jazdy, od 11 grudnia, ceny biletów wzrosną średnio o 3%. Różnice w przypadku biletów jednorazowych wyniosą na większości tras kilkadziesiąt groszy. Dla przykładu: połączenie z Wrocławia do Jelcza-Laskowic od niedzieli będzie kosztowało podróżnych nie 11,70 zł, a 12,10 zł. W dłuższych relacjach, np. z Wrocławia do Bolesławca, cena wzrośnie o 90 gr. Analogicznie o 3% wzrosną ceny biletów miesięcznych – informowano we wcześniejszym komunikacie wojewódzkiego przewoźnika.

Propozycję zmiany cennika wystosowało Polregio, a ponieważ operujemy na wielu trasach zamiennie, chociażby od 11 grudnia na trasie do Głogowa przez Wołów, musimy wprowadzić podobne stawki również w naszym taryfikatorze – tłumaczy rzecznik Kolei Dolnośląskich. Największa zmiana ceny dotyczy biletu weekendowego w ofercie „Weekend z KD”. Pasażerowie chcący podróżować bez limitu od piątkowego popołudnia do niedzieli będą teraz musieli zapłacić za bilet 59 zł, a nie 49 zł, jak dotychczas. Jak dodają przedstawiciele dolnośląskiego przewoźnika, wprowadzenie nowych stawek jest także „wymagane z racji różnicy w kursach walut w stosunku do korony czeskiej” – z tego względu bilety na połączenia do Czech wzrosły o około 10%.

/Koleje Dolnośląskie, PKP PLK, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwięty Mikołaj z wizytą u młodych siatkarek MKS-u Polonia Świdnica! [DUŻO ZDJĘĆ]
Następny artykułZniszczono kilkanaście nagrobków. Parafia apeluje o pomoc w ustaleniu sprawców