Strona główna 0_Slider „Viento” z I LO widzom zapewnił muzyczną ucztę, a potrzebującym posiłek

„Viento” z I LO widzom zapewnił muzyczną ucztę, a potrzebującym posiłek [FOTO/VIDEO]

0

Zamiast wsuniętych do torebki czy kieszeni biletów, widzowie sobotniego koncertu w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy mieli ze sobą siatki. Na pomysł, by połączyć ucztę muzyczną ze zbiórką żywności wpadła utalentowana młodzież, która swoje muzyczne pasje realizuje w Zespole Wokalnym „Viento”.

Zespół Wokalny „Viento” powstał w lutym 2022 roku z inicjatywy Natalii Chojnackiej i Miłosza Stolpińskiego. Zadebiutował 12 kwietnia tego samego roku. Grupa tworzona jest przez 36 osób, które łączy pasja do muzyki i śpiewu. Utalentowana młodzież postanowiła zaprezentować się szerszej publiczności i jednocześnie wesprzeć osoby w potrzebie.

Widzowie licznie odpowiedzieli na zaproszenie i 3 grudnia w holu auli I LO urosła prawdziwa góra darów, wśród których były makarony, olej, cukier, mąka i wiele innych produktów o długim terminie przydatności. Żywność zostanie przekazana Caritas na akcję „Tak! Pomagam!”.

Widzowie przekonali się, że warto było zainwestować w „bilety”. Viento przygotował dwugodzinny koncert, podczas którego młodzi wokaliści z pasją zaśpiewali piosenki od Presleya, przez Eltona Johna, Adele, Taylor Swift, po sanah i Dawida Podsiadło.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułMuzyczna zaduma po raz dwunasty. Za tydzień koncert z sopranistką Dagmarą Barną