Strona główna Kultura Świdnickie kolędowanie. Przed nami dwa zimowe koncerty

Świdnickie kolędowanie. Przed nami dwa zimowe koncerty

0

Kolędy i świąteczne piosenki zaśpiewają najpierw młodzi i uzdolnieni świdniccy wokaliści ze Studia Piosenki „La Chanson”. Dzień później do świdnickiego kolędowania zaprosi publiczność Dziki Chór wraz z instrumentalistami pod dyrekcją Katarzyny Szymko-Kawalec. Na pierwszy koncert obowiązywały bezpłatne wejściówki, które rozszerzyły się w mgnieniu oka. Na drugi – wstęp jest wolny.

Koncert „Choinki się tulą do ludzi”

W czwartek, 29 grudnia o godz. 17.00 w świdnickim teatrze odbędzie się premiera koncertu „Choinki się tulą do ludzi”. Przygotowali go młodzi wokaliści ze Studia Piosenki „La Chanson” Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. To będzie koncert w zimowej szacie, na którym pojawią się zarówno znane polskie, jaki i zagraniczne świąteczne piosenki.

Jest to muzyczna podróż, ukazująca magię atmosfery grudniowych świątecznych dni i wieczorów. W repertuarze znajdują się piosenki Czerwonych gitar, De Su, TGD, Jerzego Wąsowskiego i Jeremiego Przybory, Kwiatu jabłoni i… wielu innych, ale zdradzać wszystkiego nie chcemy – zapowiada Studio Piosenki „La Chanson”.

Całość koncertu zaaranżował i opracował muzycznie Dariusz Jaros świdnicki muzyk i kompozytor, a także pomysłodawca i prowadzący Studio Piosenki „La Chanson” ze Świdnicy. Młodzi świdniczanie, przygotowując się do występów, wzięli udział w zajęciach z instruktorem wokalnym i choreografem Anną Lutz oraz w warsztatach z profesjonalnym zespołem muzycznym w składzie – Dariusz Jaros – instrumenty klawiszowe i kierownictwo muzyczne, Paweł Zając – gitara, Paweł Słoniowski – gitara basowa oraz Krzysztof Mroziński – perkusja.

Na koncert obowiązywały bezpłatne wejściówki, które rozszerzyły się w mgnieniu oka. W planach organizatorów jest jednak jeszcze jeden koncert. Więcej informacji wkrótce.

Organizatorzy – Dom Seniora Marconi, Centrum Usług Medycznych Marconi Medica, Marconi Rehabilitacja w Świdnicy, PHU Mona w Bolesławicach, Europejska Fundacja Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści” w Zielonej Górze, Komitet Rodzicielski Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.

„Tak wielki Bóg, czyli dzikie kolędy i pastorałki” – koncert Dzikiego Chóru

Na koncert „Tak wielki Bóg, czyli kolędy i pastorałki” zapraszają Dziki Chór wraz z instrumentalistami pod dyrekcją Katarzyna Szymko-Kawalec. Najpiękniejsze świąteczne melodie będzie można usłyszeć już w piątek, 30 grudnia o godz. 19.30 w kościele pw. św. Józefa w Świdnicy.

Na koncercie będzie można usłyszeć kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach, oczywiście w nieco mniej klasycznym, a nieco bardziej dzikim wydaniu. Pojawią się najpopularniejsze wigilijne utwory, być może trochę mniej znane pastorałki, a nawet jedna premierowa kompozycja napisana przez Katarzynę Szymko-Kawalec specjalnie na ten właśnie koncert. Towarzyszyć nam w koncercie będą również nasi niezawodni przyjaciele – instrumentaliścizachęcają chórzyści.

Wstęp wolny.


/oprac. red./

Poprzedni artykułJaka zabawka sprawdzi się dla dziecka?
Następny artykułNie dla psa fajerwerki. Jak pomóc zwierzętom w sylwestra?