Strona główna Artykuł sponsorowany Jaka zabawka sprawdzi się dla dziecka?

Jaka zabawka sprawdzi się dla dziecka?

0

Chociaż wielu z nas, szukając prezentu dla maluszka wybiera zabawki (klocki, lalki, czy książeczki), warto pomyśleć o prezencie, który w pewien sposób będzie rósł razem z maluchem, nie znudzi się oraz pobudzi go na różnych etapach rozwoju.

Odnalezienie takiego przedmiotu wydaje się niełatwe – książki po pewnym czasie stają się już nieaktualne, bo dziecko z nich wyrasta, tak samo duża część zabawek, dostosowanych do konkretnego wieku.

Jak więc wybrać prezent, gdy na rynku jest tak wiele produktów?

Prezenty dostosowane do wieku

Podarunek zdecydowanie musi odpowiadać potrzebom dziecka. Na różnych etapach najmłodsi potrzebują innych bodźców rozwojowych, a co za tym idzie, inaczej dobieranych zabawek.

W każdym wieku powinny wspierać rozwój, jednak produkty dla dwulatków będą znacznie różnić się niż zabawki dla siedmiolatków, które rozumieją i wiedzą więcej.

Zabawki powinny stymulować kreatywność, przekazywać wiedzę o świecie, czy działać na zmysły, dlatego szczególnie poleca się zabawki interaktywne lub takie, które za pomocą ciekawej oprawy przekazują dziecku jak funkcjonuje świat – przyroda, technika, czy przedmioty codziennego użytku, które otaczają malucha.

Dobrym prezentem dla zupełnie najmłodszych są również te, które uspokajają, utulają do snu i są ułatwieniem dla rodziców.

Warto również pamiętać, że niewielkie elementy nie są zalecane dla dzieci do trzeciego roku życia, które podczas zabawy mogą je połknąć.

Muzyczny projektor 3 w 1

Świetnym pomysłem są też prezenty wielofunkcyjne, które mogą być swego rodzaju ułatwieniem dla rodziców, gdy dziecko nie chce zasnąć lub jest niespokojne, jednocześnie wspierając rozwój emocjonalny maluszka.

Takim produktem jest muzyczny projektor Boho Chic, który ma w sobie trzy funkcje: pozytywkę, lampkę nocną i projektor. Projektor rzuca na ścianę kolorowe światło, pokrywając przestrzeń gwiazdkami, lampka umożliwia regulację poziomu oświetlenia, natomiast pozytywka umożliwia wybór jednej z siedemnastu kołysanek, szumów, czy wyciszających dźwięków.

Ma również opcję wgrania własnego dźwięku w formacie MP3, dostosowując go pod potrzeby maluszka.

Pobudzenie zmysłów, emocji i kreatywności 

Projektor – którego sama nazwa wskazuje na działanie 3 w 1 – oddziałuje na sferę zmysłów, emocji oraz kreatywności. Różne dźwięki, w połączeniu z gwiezdną projekcją oddziaływają na zmysły dziecka, stymulując audio-wizualnie.

Dźwięki uspokajające – białe szumy, szmery, melodie, tworzą uspokajającą atmosferę, która łagodzi emocjonalnie, pomagając zasnąć, natomiast sama projekcja, kreująca na suficie lub ścianie gwiezdny spektakl, pobudza u maluchów kreatywność, pozwalając obcować z kolorami, kształtami i ruchomymi elementami.

Dorastanie wraz z maluchem 

Co istotne, projektor w pewien sposób rośnie z dzieckiem i nie przedawnia się. Frajdę z oglądania ruchomych gwiazdek na suficie będzie miał zarówno kilkumiesięczny szkrab, jak i starsza pociecha, a zasypianie przy znanych szmerach i szumach wykształci korzystną, uspokajającą rutynę przed snem, która będzie działać nawet, gdy maluch będzie odrobinę starszy.

Fantastyczny prezent dla maluchów, które nie chcą spać 

Projektor Boho Chic to zdecydowanie produkt, który sprawdzi się w pokoju maluszków, które mają problem, by zasnąć. Połączenie delikatnych szmerów (lub własnych, personalizowanych nagrań) i projekcji, pozwala dzieciom zaznać uspokojenia przed snem i odnaleźć komfort, który ułatwi szybkie i spokojne zaśnięcie

Projektor to również spore ułatwienie dla rodziców, którzy nieraz muszą chwytać się wielu metod, by ukołysać malucha do snu.

Boho Chic 3w1 to projektor, pozytywka i lampka, które mogą na długo zagościć w sypialni dziecka. Nie sposób zaprzeczyć, że taki podarunek może odciążyć rodziców, ale jednocześnie cieszyć dziecko, które będzie kojarzyć czas spania z przyjemnymi dźwiękami i widokiem gwiazd, a nie przykrym „obowiązkiem”.

Źródło: https://www.tinylove.com/pl_pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł18 litrów krwi od świebodziczan
Następny artykułŚwidnickie kolędowanie. Przed nami dwa zimowe koncerty