Strona główna 0_Slider Stracili dom w pożarze, potrzebna pomoc

Stracili dom w pożarze, potrzebna pomoc

0

Czteroosobowa rodzina z Lutomi Górnej straciła dom podczas wczorajszego pożaru. Ogień strawił całą drewnianą konstrukcję, nie uratowało się nic z wyposażenia ani rzeczy osobistych.

Łączymy się we współczuciu z osobami, które w dzisiejszym pożarze w Lutomi Górnej straciły dorobek swojego życia. Całkowitemu zniszczeniu uległy zabudowania mieszkalne. Na szczęście nikt z poszkodowanych nie odniósł obrażeń zagrażających zdrowiu i życiu. Sytuacja cały czas jest monitorowana. Dwójka dzieci w wieku 13 lat chłopiec i 11 lat dziewczynka przebywa obecnie pod opieką matki u swojej rodziny w pow. dzierżoniowskim. Jak zapewnia sołtys sołectwa Lutomia Górna pogorzelcom zaproponowano nocleg w gospodarstwie agroturystycznym w Lutomi Górnej. Sołectwo Lutomia Górna uruchomiło także zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Pomoc rzeczową należy kierować do sołtysa Wiesława Rymarza. Osoby poszkodowane w pożarze, w tym dzieci objęte zostaną pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Z uwagi na ogrom szkód potrzebna będzie także dodatkowa pomoc o czym będziemy informować w odrębnych komunikatach prasowych – mówi Janusz Waligóra, rzecznik UG Świdnica.

Poszkodowana rodzina w Lutomi Górnej prowadzi ośrodek jeździecki. Szczegółowe informacje o aktualnych potrzebach zamieszcza Sołectwo Lutomia na swoim fanpage’u.

/red./
Zdjęcia nadesłane przez czytelnika

Poprzedni artykułWigilia Wszystkich Świdniczan [FOTO]
Następny artykułSynoptycy ostrzegają przed gołoledzią