Strona główna 0_Slider Komplet wygranych ekipy z Opolszczyzny

Komplet wygranych ekipy z Opolszczyzny [FOTO]

0

Akademia Piłkarska z Namysłowa została trzecim zwycięzcą dziewiętnastej edycji turnieju piłkarskiego Silesian Winter Cup. Ekipa z Opolszczyzny wygrała wszystkie spotkania i pewnie sięgnęła po triumf w kategorii wiekowej U-10. Podium uzupełniły drużyny Iskry Kochlice i GKS-u Krupiński Suszec.

W fazie grupowej namysłowianie kolejno odprawiali z kwitkiem MKS Polonię Świdnica (8:0), MKS Polonię II Świdnica Girls (3:0), Pogoń Pieszyce (6:2) i Iskrę Kochlice (2:1). Na drugiej lokacie w grupie B uplasowali się kochliczanie i to właśnie ta dwójka wyszła do fazy ćwierćfinałowej. W grupie A najlepiej radziły sobie dziewczyny z drużyny MKS-u Polonia I Świdnica oraz GKS Krupiński Suszec. W półfinałach lepsi okazali się reprezentanci grupy B i w meczach o trzecie i pierwsze miejsce doszło do powtórek z pierwszej części turnieju. W spotkaniu o trzeci stopień podium GKS Krupiński Suszec pokonał 2:0 MKS Polonię I Świdnica Girls (w grupie było 1:1). W wielkim finale zespół AP Namysłów po raz drugi tego dnia okazał się lepszy od Iskry Kochlice. Po dość zaciętym spotkaniu grupowym (2:1), w decydującym boju namysłowianie nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń, triumfując 6:2.