Strona główna 112 26-latka padła ofiarą oszustwa. Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę

26-latka padła ofiarą oszustwa. Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę

0

Ponad tysiąc złotych straciła 26-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która padła ofiarą oszustwa. Policjanci po raz kolejny przypominają, aby podczas internetowych transakcji zachowywać ostrożność.

Do funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zgłosiła się 26-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, która została oszukana podczas transakcji internetowej. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż frezarkę do paznokci. Na odzew nie musiała długo czekać. Na platformie sprzedażowej odezwała się zainteresowana osoba. Poprosiła ona o adres mailowy, na który następnie przesłała wiadomość z informacją o sprzedaży przedmiotu oraz dalsze instrukcje jak otrzymać pieniądze za frezarkę – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na dole strony był także przycisk „potwierdź”, który 26-latka wcisnęła. To sprawiło, że została przekierowana na inną stronę gdzie miała jedynie wpisać kod przesyłany z jej banku. 26-latka w rezultacie wpisała kilkanaście kodów, które w wiadomościach SMS przychodziły na jej telefon. Za każdym razem otrzymywała informację, że kod jest błędny. W trakcie tych czynności kupująca pośpieszała kobietę co do transakcji, a także ktoś z nieznanego numeru próbował dodzwonić się do 26-latki. To wzbudziło podejrzenia kobiety czy nie padła ofiarą oszustwa, próbowała zalogować się do swojej bankowości mobilnej, niestety taka możliwość była już zablokowana. Kiedy telefonicznie skontaktowała się z bankiem potwierdziła swoje przypuszczenia. Z jej konta wypłacone zostały środki pieniężne w kwocie ponad tysiąca złotych – relacjonuje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKomplet wygranych ekipy z Opolszczyzny [FOTO]
Następny artykułCo grają w kinie? [MULTIKINO – REPERTUAR, PREMIERY]