Strona główna 0_Slider Chcą ratować zdrowie sąsiada. Charytatywny kiermasz w Burkatowie

Chcą ratować zdrowie sąsiada. Charytatywny kiermasz w Burkatowie

0

Czesław Piecyk ma dopiero 49 lat, a jego spokojne życie dramatycznie przerwał zwykły upadek ze schodów. Doznał paraliżu całego ciała. O powrót do zdrowia walczą jego najbliżsi, a w pomoc postanowiła włączyć się lokalna społeczność. Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy Burkatowa w gminie Świdnica zapraszają na kiermasz świąteczny, dedykowany panu Czesławowi.

– Nigdy nie pomyślałabym, że w jednej chwili można stracić tak wiele. Nigdy nie przypuszczałam, że można odczuwać tak wielki strach. To był moment, gdy mój ukochany tata stracił równowagę i spadł ze schodów. Niestety, ta jedna sekunda wystarczyła, by nasze życie zmieniło się o 180 stopni. Po upadku tata nie mógł się ruszać. Czuł, że jego ciało jest sparaliżowane. To był koszmar! – opisuje córka Czesława Piecyka.

Lekarze postanowili usunąć trzon kręgowy i zastąpić go implantem. Pan Czesław obecnie w zakładzie opiekuńczo-leczniczym w Obornikach Śląskich. Lekarze uratowali jego życie, teraz trwa walka o odzyskanie sprawności.  – Ma dopiero 49 lat i jak mówi, całe życie jeszcze przed nim, dlatego nie zamierza się poddać. Wiem, że tata będzie walczył do końca. I to właśnie za tę determinację i siłę bardzo go kocham! Jesteśmy świadomi, że to dopiero początek naszej drogi po zdrowie. Zdajemy sobie też sprawę, że nie będzie ona łatwa i prosta. Zrobimy jednak wszystko, by jak najszybciej znaleźć się na samym jej końcu, by tata mógł wrócić do dawnego życia. Aby tak się stało, potrzebuje odpowiedniego leczenia, profesjonalnej opieki i rehabilitacji – podkreśla córka. Rodzina nie jest w stanie udźwignąć ciężaru leczenia i rehabilitacji. Pan Czesław został podopiecznym fundacji siepomaga.pl, gdzie od 9 grudnia trwa zbiórka datków.

W pomoc postanowili włączyć się sąsiedzi rodziny i spontanicznie szykują na najbliższą niedzielę kiermasz świąteczny. – Na kiermaszu nie zabraknie pysznego kakao, domowego ciacha oraz pierników na choinkę! Liczymy też na duże emocje związane z loterią! – zachęcają do udziału Natalia Zielińska, Hania Kończak i Alina Pławecka. Przyda się każda pomoc, a dodatkowe wypieki będą mile widziane. Kiermasz potrwa 18 grudnia od 10.00 do 13.00 na I piętrze remizy OSP w Burkatowie. Więcej informacji w wydarzeniu na fb.

/red./

Poprzedni artykułPrawe czy lewe – co decyduje o kierunku otwierania drzwi wewnętrznych?
Następny artykułWpłaciła zaliczkę, opał nie dotarł