Strona główna Artykuł sponsorowany Prawe czy lewe – co decyduje o kierunku otwierania drzwi wewnętrznych?

Prawe czy lewe – co decyduje o kierunku otwierania drzwi wewnętrznych?

0

Na którą stronę powinny się otwierać drzwi, na lewo czy na prawo, do wewnątrz czy na zewnątrz. Co o tym decyduje?

W zasadzie w każdym domu swoje zastosowanie nieustannie odnajdują drzwi wewnętrzne. Nawet w loftowym czy industrialnym wnętrzu w zredukowanej ilości, ale jednak drzwi wewnętrzne również będą potrzebne. W zasadzie od początku służą w tych samych celach. Oddzielamy dzięki nim poszczególne przestrzenie domu czy mieszkania, zapewniając w ten sposób domownikom więcej prywatności i wyciszając poszczególne pomieszczenia. Właściwy wybór drzwi bardzo często ograniczamy do oceny ich designu, wzornictwa, tego, czy będą spójnym uzupełnieniem dla całej koncepcji. Jednak nadal można spotkać się, z tym że wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę, że drzwi powinniśmy także odpowiednio dobrać pod kątem kierunku ich otwierania. No właśnie, na którą stronę powinny się otwierać drzwi, na lewo czy na prawo, do wewnątrz czy na zewnątrz. Co o tym decyduje?

Legendarny kierunek otwierania drzwi – lewe czy prawe?

Właściwe ustalenie kierunku otwierania drzwi będzie kluczową informacją dla sprzedawcy w trakcie składania zamówienia na dany model. Określenie tego, czy drzwi są prawe, czy lewe nie jest wcale takie trudne. Wystarczy stanąć przed drzwiami tak, aby otwierały się one w naszą stronę. Jeśli zawiasy są po lewej stronie, to oznacza, że drzwi są lewe, w odwrotnej sytuacji będziemy mieli do czynienia z drzwiami prawymi.

Odpowiedni wybór to optymalne warunki

Jeśli wymieniamy drzwi w zamieszkałym już mieszkaniu czy domu sprawa odpowiedniego wyboru kierunku otwierania drzwi jest znacznie prostsza. Wystarczy wybrać 1 do 1 nowy komplet drzwi wewnętrznych. Jeśli jednak dom dopiero powstaje warto opisywany kierunek otwierania uwzględnić już na etapie planowania budynku. Sposób otwierania drzwi powinien być bowiem optymalnie komfortowy dla mieszkańców. Jeszcze na etapie budowy możemy zdecydować o tym, po której stronie będą znajdowały się np. włączniki światła, które powinny znaleźć się po tej stronie co klamka. W innym wypadku włączanie oświetlenia będzie mało wygodne. Zdecydowaną uwagę powinniśmy też zwrócić na to, jakie otwieranie będzie bezpieczniejsze dla ich późniejszych użytkowników. Ważne jest także to, czy po otwarciu skrzydło będzie kolidowało, czy też nie z meblami. Sposób otwierania to wydawałoby się błahostka, ale jeśli dokonamy złego wyboru za każdym kolejnym razem, kiedy będziemy otwierać drzwi będziemy coraz bardziej poirytowani.

Nie wiesz, jak wybrać – poradź się fachowca

Jeśli mamy problem z odpowiednią oceną tego, jak powinny otwierać się drzwi wewnętrzne warto skorzystać z profesjonalnej porady. Ostatecznie drzwi możemy wybrać, kiedy wnętrza będą już przygotowane do remontu. Odwiedź więc renomowany salon drzwi. Wrocław, Ełk, Kraków, czy Lublin, w zasadzie w każdym województwie w Polsce zlokalizowane są renomowane salony Grupy Fachowiec, w których możemy liczyć na fachową pomoc. Co więcej, można też skorzystać z usługi montażu. Wówczas, zanim zamówimy drzwi, miejsce montażu odwiedzi montażysta, który zdejmie wymiary i oceni, jaki sposób otwierania będzie najkorzystniejszy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZnaleziono kartę bankomatową
Następny artykułChcą ratować zdrowie sąsiada. Charytatywny kiermasz w Burkatowie