Strona główna 0_Slider To było kolejne biegowe święto w Świdnicy

To było kolejne biegowe święto w Świdnicy [DUŻO ZDJĘĆ/WYNIKI]

0

Blisko półtora tysiąca osób wzięło udział w biegu głównym na dystansie niewiele ponad 21 kilometrów, a także „Dzikiej Piątce” w ramach siódmej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Po raz pierwszy w klasyfikacji open na najwyższym stopniu podium stanął Polak, przerywając tym samym dominację Kenijczyków i Ukraińców.

W kategorii panów najszybciej linię mety osiągnął Damian Kabat. Triumfator osiągnął czas 1:11,16 sek. Zaledwie 10 sekund za nim finiszował Damian Dyduch, a podium uzupełnił Patryk Bryłkowski (1:13,57 sek.). W kategorii pań najlepsza okazała się Sylwia Ejdys-Tomaszewska, zaliczając rezultat 1:24,29 sek. Na kolejnych miejscach na podium znalazły się Małgorzata Moczulska (1:26,12) i Kinga Handzuk (1:26,24). W ramach siódmej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego odbyły się także zmagania na dystansie 5 kilometrów. „Dziką Piątkę” wygrał Bartłomiej Wojsław (17:02), wyprzedzając o 17 sekund Mieszka Wiktorowskiego i o 50 sekund Mariusza Franczaka. W klasyfikacji pań najszybsza okazał się z kolei Sonia Rozumkiewicz (19:30). Za nią finiszowały Patrycja Taratuta (20:36) i Katarzyna Mrówka (21:04).

Przypomnijmy, że walka na trasie biegu głównego przebiegała następująco: stadion OSIR – Sportowa – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – Opoczka – Makowicwe – Bojanice – Burkatów – Bystrzyca Dolna – Przyjaźni – Śląska – Sportowa – stadion OSIR). Również na terenie OSiR-u startowali i finiszowali uczestnicy „Dzikiej Piątki: (stadion OSIR – Sportowa – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – nawrót – Przyjaźni – Śląska – Sportowa – stadion OSIR). Biegi główne rozpoczęły się od 12.00, a wcześniej, bo od 9.30 rywalizowali młodzi adepci lekkoatletyki. W biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Zanim dorosnę do maratonu” wzięło udział 250 osób. Rozgrywano je na dystansach od 200 do 1200 metrów.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykuł200 zdobywców Korony Gór Polskich na wielkiej weryfikacji w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułMichał Bajor zaśpiewa w Świdnicy. Niezapomniany koncert „Kolor Cafe” już 18 listopada [KONKURS]