Strona główna 0_Slider To będzie jubileuszowa edycja imprezy w znakomitej obsadzie

To będzie jubileuszowa edycja imprezy w znakomitej obsadzie [RUSZYŁY ZAPISY]

0

Klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica na blisko cztery miesiące przed planowanym startem wydarzenia rozpoczął przygotowania do piątej edycji Międzynarodowego Memoriału Piłkarskiego im. Grzegorza Solarza. Turniej z udziałem drużyn z całej Polski, a także ekip spoza terenu kraju odbędą się w dniach 3-5 marca 2023 roku na terenie sztucznego boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i poświęcone będą pamięci wieloletniego trenera biało-zielonych grup piłkarskich. 

Turniej zgromadzi na starcie tradycyjnie dwanaście drużyn, które w drodze losowania przydzielone zostaną do dwóch grupo po sześć ekip w każdej. Tam zmagania toczyć się będą systemem „każdy z każdym”, a następnie zespoły utworzą grupę złotą walczącą o pozycje 1-6 na zakończenie imprezy i srebrną (7-12). Każda z drużyn rozegra osiem spotkań po około 30 minut każde. Turniej jak zawsze zorganizowany zostanie w kategorii wiekowej młodzików U-13, czyli podczas najbliższej edycji będzie to rocznik 2010 i zawodnicy młodsi. Piąta edycja imprezy odbędzie się dniach 3-5 marca 2023 roku na terenie sztucznego boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na zespoły znów czekać będą okazałe puchary, a na wszystkich zawodników pamiątkowe medale i okolicznościowe dyplomy. W puli nagród jest blisko 4000 złotych. Zwycięzca turnieju otrzyma bon o wartości 1500 zł, a kolejne ekipy 1000 zł (2. miejsce), 800 zł (3. miejsce) i 500 zł (7. lokata – zwycięzca grupy srebrnej). Wyróżnieni zostaną też najlepszy zawodnik turnieju, najlepszy bramkarz i król strzelców (sprzęt elektroniczny), a także najlepsi piłkarze swoich zespołów. Zawody prowadzone będą przez sędziów zrzeszonych w Kolegium Sędziów Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, a z całych zawodów prowadzona będzie RELACJA LIVE.

Organizatorem wydarzenia jest klub IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Turniej odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, senatora RP – Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, Urzędu Miasta w Świdnicy i Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Wszelkie informacje i zapisy pod numerem telefonu: 604-862-195.

Marcowy turniej poświęcony jest pamięci byłego szkoleniowca Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Trener Grzegorz Solarz przez wiele sezonów prowadził biało-zielone grupy, głównie w kategoriach młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Przez jego “skrzydła przewinęło” się wielu zawodników, którzy do dziś reprezentują barwy Polonii-Stali Świdnica. Dał się poznać jako dobry trener, wychowawca, zaangażowany w swoją pracę. Zmarł w maju 2018 roku w wieku 50 lat, a swoje kolejne mecze rozgrywa już w niebie… Marcowy turniej odbędzie się już po raz trzeci i od samego początku nie miał być inicjatywą jednoroczną. Zawody dla młodych piłkarzy mają być organizowane cyklicznie, będąc w tym okresie znakomitym przetarciem dla zawodników przed startem wiosennych zmagań ligowych.

Wielkie emocje podczas IV edycji zawodów…

Trzykrotni mistrzowie Międzynarodowego Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza nie zdołali obronić tytułu. Zespół Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań ponownie był bardzo groźny, znów uplasował się na podium, ale tym razem nie wdrapał się na sam szczyt. Po fantastycznych zawodach nowymi mistrzami zostali gospodarze – piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, którzy w trakcie ośmiu rozegranych spotkań nie stracili nawet gola…(!)

To było znów wielkie granie na sztucznej murawie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Turniej poświęcony pamięci wieloletniego trenera biało-zielonych grup piłkarskich rozpoczął się w piątkowe popołudnie, był rozgrywany przez całą sobotę, a zakończył się w niedzielę, 13 marca około godz. 15.00. Dwanaście drużyn na starcie walczyło najpierw systemem każdy z każdym w dwóch grupach, które wyłoniono podczas oficjalnej ceremonii losowania na kilkanaście dni przed startem imprezy. Tegoroczna obsada mogła robić wrażenie, bo oprócz polskich drużyn z czterech województw (wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, śląskie i dolnośląskie), w akcji obserwowaliśmy zespoły z Czech i Słowacji. Do tego stawka była wysoka, bowiem oprócz pucharów drużynowych i medali, rywalizowano również o nagrody indywidualne i bony na zakup sprzętu sportowego przygotowane przez organizatora wydarzenia – klub piłkarski IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. W puli sprzętowej było blisko 3000 złotych, a na najlepszych uczestników czekał ponadto sprzęt elektroniczny!

Już pierwszy dzień okazał się niezwykle interesujący. Na otwarcie turnieju dotychczasowi mistrzowie po raz pierwszy w historii naszych rozgrywek musieli uznać wyższość przeciwnika. Po trzech latach licznik meczów bez porażki Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań został zatrzymany. Ich pogromcą została czeska drużyna FK Nachod (1:0) i jak się okazało na finiszu, ta porażka okazała się bolesna w skutkach. W grupie poznaniacy bezbramkowo zremisowali jeszcze z gospodarzami i z zaledwie jednym punktem awansowali do grupy mistrzowskiej. Znacznie lepiej szło z początku podopiecznym trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka. Biało-zieloni wygrali grupę A, bo oprócz remisu z Reissem, sięgnęli po cztery wygrane. Po przepisaniu wyników pomiędzy zainteresowanymi zespołami wychodzącymi do grupy mistrzowskiej mieliśmy 4 „oczka” – wygrana z FK Nachod 1:0 i bezbramkowy remis z Akademią Piłkarską Reissa Poznań.

Palmę pierwszeństwa w grupie B od samego początku utrzymywali goście z województwa kujawsko-pomorskiego. Sportis Łochowo rozpoczął z wysokiego „C” i szybko stał się rewelacją rozgrywek. Pięć grupowych wygranych i bilans goli 11:0 pozwolił na pewny triumf w grupie B i przepisanie aż 6 punktów do grupy mistrzowskiej. Tam ich marsz trwał dalej. W sobotni wieczór Sportis pokonał 1:0 FK Nachod, ale i świdniczanie oraz poznaniacy nie zamierzali odpuszczać. IgnerHome Polonia-Stal wygrała z Karkonoszami Jelenia Góra 4:0, natomiast Reiss zwyciężył w derbach Wielkopolski Suchary Suchy Las 3:1. W przedostatniej kolejce łochowianie stracili po raz pierwszy gola i zgubili punkty, ulegając Reissowi 0:1, a gospodarze po zaciętym boju pokonali 1:0 Suchary Suchy Las. O wszystkim miał zadecydować ostatni – 48. mecz turnieju pomiędzy IgnerHome Polonią-Stal Świdnica a Sportisem Łochowo. Świdniczanom wystarczał remis i tak też się stało. Dzięki bezbramkowemu rezultatowi turniejowe zwycięstwo po raz pierwszy powędrowało na konto IgnerHome Polonii-Stali Świdnica dowodzonej przez trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka. Drugi był Reiss, który wyprzedził Sportis tylko lepszym bilansem bezpośredniej konfrontacji.

Po zakończeniu ostatniego starcia potrzebna była jeszcze dodatkowa rozgrywka. Dwójka zawodników legitymowała się dorobkiem pięciu trafień, a trzeba było wyłonić najlepszego strzelca turnieju. Naprzeciw siebie stanęli Maciej Kwaśniewski (MKS Żory) i zawodnik miejscowej ekipy – Krystian Monica. Już w pierwszej kolejce więcej zimnej krwi zachował ten pierwszy, wygrywając pojedynek. Głosami trenerów wybrano także najlepszego bramkarza i zawodnika całych zawodów. Golkiperem czwartej edycji Międzynarodowego Memoriału Piłkarskiego Grzegorza Solarza został zawodnik Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań – Oskar Kaźmierczak. MVP turnieju została z kolei Zosia Burzan z MKS-u Żory. Zawodniczka ze Śląska dyrygowała grą własnego zespołu, sama strzeliła cztery gole i była niezwykle ważnym ogniwem swojej drużyny. Nic dziwnego, to w końcu mistrzyni Polski w futsalu, która podczas tego krajowego czempionatu została także wyróżniona tytułem najlepszej zawodniczki całej imprezy.

Zwycięzcy wystąpili w składzie: Mateusz Sikora, Michał Oleś, Michał Hajduga, Wiktor Duda, Mikołaj Kozar, Filip Stelmach, Natan Dudek, Filip Zwierzyna, Piotr Waśniowski, Mateusz Politański, Krystian Monica, Krzysztof Orzechowski, Krystian Grzybowski, Jakub Zienkiewicz, Maciej Kaźmierczak, Krzysztof Ungurian. Trenerzy: Mariusz Krupczak i Szymon Krupczak.

Klasyfikacja końcowa:
1. IgnerHome Polonia-Stal Świdnica
2. Akademia Piłkarska Reissa Poznań
3. Sportis Łochowo
4. Suchary Suchy Las
5. FK Nachod
6. Karkonosze Jelenia Góra
7. MKS Żory
8. Łużyce Lubań
9. WKS Śląsk II Wrocław
10. Reprezentacja Okręgu Trutnov
11. PSC Pezinok
12. WKS Śląsk I Wrocław

Najlepsi zawodnicy swoich drużyn:
Patrik Losonci (PSC Pezinok)
Kacper Flejszerowicz (WKS Śląsk I Wrocław)
Jakub Trojan (WKS Śląsk II Wrocław)
Bartosz Medecki (Łużyce Lubań)
Kacper Melerski (MKS Żory)
Pavel Cerman (Reprezentacja Okręgu Trutnov)
Dawid Michalski (Karkonosze Jelenia Góra)
David Kotlan (FK Nachod)
Adrian Jaster (Sportis Łochowo)
Marcel Brosz (Suchary Suchy Las)
Kacper Banasiak (Akademia Piłkarska Reissa Poznań)
Krystian Monica (IgnerHome Polonia-Stal Świdnica)

Najlepszy bramkarz turnieju:
Oskar Kaźmierczak (Akademia Piłkarska Reissa Poznań)

Najlepszy zawodnik turnieju:
Zosia Burzan (MKS Żory)

Najlepszy strzelec turnieju:
Maciej Kwaśniewski (MKS Żory) – 5 trafień

/MDvR/

Poprzedni artykułNa czym polega praca wirtualnej asystentki?
Następny artykułPremiera książki „Detektywi w akcji”. Zanurz się w opowiadania młodych tropicieli tajemnic