Strona główna Artykuł sponsorowany Premiera książki „Detektywi w akcji”. Zanurz się w opowiadania młodych tropicieli tajemnic

Premiera książki „Detektywi w akcji”. Zanurz się w opowiadania młodych tropicieli tajemnic

0

Właśnie ukazała się książka „Detektywi w akcji”. To zbiór 33 opowiadań detektywistycznych, których autorami są laureaci 6. edycji konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”, organizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era. Zapamiętajcie te nazwiska – to prawdopodobnie najmłodsi debiutujący pisarze w Polsce!

– Bez udziału w tym konkursie dzieci nie miałyby szansy, by ich opowiadanie zostało wydane w prawdziwej książce. Świetnie się bawiłem pisząc tekst na konkurs. Być może w przyszłości zostanę pisarzem, jeśli będę miał świetne pomysły. Już teraz piszę dla rozrywki książkę – napisałem ponad 4000 słów. Będzie to książka detektywistyczno – przygodowa. Tego rodzaju książki czytam najczęściej opowiada Maksymilian Jaskólski, jeden z laureatów konkursu.

„Popisz się talentem”, to największy konkurs dla młodych twórców, którzy chcą rozwijać swój talent literacki. W tym roku jury konkursowe zaprosiło uczniów szkół podstawowych, w tym  także uczniów ukraińskojęzycznych, by napisali opowiadanie detektywistyczne. Jak się okazało, młodym tropicielom tajemnic bardzo spodobał się ten pomysł! Dzieci przysłały aż 1507 opowiadań, w których odkrywały różne sekrety, rozwiązywały zagadki i usiłowały znaleźć odpowiedzi na ważne pytania. Spośród nich jury konkursowe wybrało 33 teksty, które właśnie zostały opublikowane w książce pokonkursowej „Detektywi w akcji”.

– Książkę „Detektywi w akcji” polecamy nie tylko tropicielom tajemnic. Tom zawiera 33 emocjonujące, zabawne i wzruszające opowiadania dzieci, które z jednej strony mają wielką wyobraźnię, a z drugiej są uważnymi obserwatorami otaczającego je świata – komentuje Małgorzata Jankowska koordynatorka inicjatyw odpowiedzialnych społecznie w wydawnictwie Nowa Era i jurorka konkursu. – Serdecznie gratulujemy tegorocznym uczestnikom i laureatom “Popisz się talentem” i zachęcamy wszystkich do wspólnego – rodzinnego lub klasowego czytania “Detektywów w akcji”. Gwarantujemy świetną rozrywkę przy lekturze, ale mamy też nadzieję, że ta książka zainspiruje również inne dzieci do twórczego pisania. Dlatego jak co roku, zamieściliśmy w niej specjalną sekcję aktywnościową, z różnymi literackimi świczeniami i zabawami, które pomogą chętnym w stworzeniu własnego opowiadania dodaje Małgorzata Jankowska.

Dodatkowo uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do udziału w ankiecie, w której mogli opowiedzieć o swojej ciekawości świata – dzieci mogły zadać jedno dowolne pytanie do eksperta. Nowa Era otrzymała aż 1463 pytania od dzieci. Uczniowie zadawali pytania dotyczące zrozumienia współczesnego świata, człowieczeństwa, sensu istnienia, wpływu przypadku na nasze losy, życia po śmierci i pojęć takich, jak szczęście, sukces, czy zło. Pozostałe pytania dotyczyły m.in. wojny w Ukrainie, zagadnień związanych z przyszłością Ziemi i ludzkości, życia zwierząt, zdrowia i życia człowieka, zagadek historycznych oraz środowiska naturalnego.

Konkurs „Popisz się talentem” jest organizowany przez Wydawnictwo Nowa Era od 2017 roku. Obecnie jest to największy konkurs literacki dla dzieci w Polsce. Jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu drzemiącego w nich potencjału literackiego, rozbudzanie ich kreatywności i talentu, poszerzanie kompetencji oraz zainteresowań czytelniczych. Udział w “Popisz się talentem” daje dzieciom szansę także na prawdziwy debiut literacki. Co roku opowiadania minimum 30 laureatów publikowane są w książce pokonkursowej – profesjonalnie zredagowanej i przepięknie ilustrowanej, którą na dodatek każdy zainteresowany może kupić na stronie wydawnictwa Nowa Era.

We wszystkich 6 edycjach konkursu wzięło udział już 18.500 uczniów z całego kraju. Ich opowiadania oceniane są przez jury, w skład którego wchodzą: Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk), Rafał Witek (autor powieści dla dzieci), Wojciech Widłak (autor książek dla dzieci), Monika Hałucha (PS IBBY) oraz Małgorzata Jankowska (Nowa Era). Jury przyznaje nagrody w podziale na dwie grupy wiekowe: I-IV klasa oraz V-VIII klasa. W każdej z tych kategorii co roku zostaje wyłonionych wyłonionych 15 laureatów, których opowiadania są potem publikowane. Do tej pory ukazało się 5 książek pokonkursowych: “Ukryte światy”, “Tajemnicza wyprawa”, “Wielka księga Marzeń”, “Zwierzaki mają głos” oraz “Startujemy w przyszłość”. Wszystkich laureatów tegorocznej edycji konkurs można poznać na stronie: Popisz się talentem 2022 | NOWA ERA

Książkę pokonkursową można kupić na stronie Książka literacka dla dzieci Popisz się tal – Sklep Nowa Era, a cały dochód z jej sprzedaży jak zwykle zostanie przekazany na cele charytatywne.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTo będzie jubileuszowa edycja imprezy w znakomitej obsadzie [RUSZYŁY ZAPISY]
Następny artykułKadrowe zmiany w kierownictwie świdnickiej policji