Strona główna 0_Slider Kadrowe zmiany w kierownictwie świdnickiej policji

Kadrowe zmiany w kierownictwie świdnickiej policji

0

Młodszy inspektor Adam Jacek Pilch, dotychczasowy wiceszef świdnickiej policji, z początkiem grudnia obejmie obowiązki komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Jego miejsce zajmie wicekomendant z Jawora.

Adam Jacek Pilch służbę w policji rozpoczął w 1991 roku. Przez lata związany był z Komendą Powiatową Policji w Jaworze, gdzie pracował m.in. w Zespole Dzielnicowych, Sekcji Ruchu Drogowego, czy na stanowiskach kierowniczych Wydziału Prewencji. Był ponadto kierownikiem sekcji w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także komendantem Komisariatu Policji w Bolkowie. Od lipca 2016 roku pełnił obowiązki zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy, a oficjalnie stanowisko to objął w listopadzie 2016 roku. Na początku 2021 roku na krótko objął kierownictwo w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze, jednak po około dwóch tygodniach powrócił do swojej poprzedniej funkcji w Świdnicy.

29 listopada w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się spotkanie, podczas którego komendant wojewódzki nadinsp. Dariusz Wesołowski wręczył rozkazy oficerom obejmującym nowe stanowiska w strukturach kierowniczych garnizonu dolnośląskiego. – Od 1 grudnia obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze pełnić będzie mł. insp. Adam Pilch, który do tej pory służył na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy. W związku z tym do jednostki w Świdnicy na wspomniane wcześniej stanowisko został skierowany mł. insp. Przemysław Siwiak, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze – informuje Krzysztof Marcjan z dolnośląskiej policji.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułPremiera książki „Detektywi w akcji”. Zanurz się w opowiadania młodych tropicieli tajemnic
Następny artykułAwaria ciepłownicza na Zarzeczu. Mieszkańcy bloku bez ogrzewania