Strona główna 0_Slider „Świąteczna paka dla bezdomniaka”. Podaruj prezent podopiecznym świdnickiego schroniska

„Świąteczna paka dla bezdomniaka”. Podaruj prezent podopiecznym świdnickiego schroniska

0

Prowadząca świdnickie schronisko dla bezdomnych zwierząt Fundacja Mam Pomysł zachęca do udziału w świątecznej akcji, w ramach której można wesprzeć podopiecznych placówki i ufundować im prezent w postaci produktów dostosowanych do każdego ze zwierzaków. Schronisko walczy też o 100 tysięcy złotych dotacji, a pomóc w tym może każdy – wystarczy najmniejszy nawet datek wpłacony na rzecz placówki.

„Świąteczna paka dla bezdomniaka” odbędzie się w dniach 1-23 grudnia. – Akcja ma na celu spełnienie świątecznych marzeń naszych psów i kotów. Prezenty są zarówno niskobudżetowe, jak i wysokobudżetowe – tak aby każdy pies i kot mógł coś otrzymać. wszystkie prezenty od Mikołaja będą odpakowane o poranku 24 grudnia podczas transmisji na żywo! Wszyscy, którzy podarują wymarzony prezent bezdomniakowi otrzymają od nas mailowe podziękowania za spełnienie marzeń – opisują pomysłodawcy akcji, którzy przygotowali listę blisko 50 psów i kotów będących podopiecznymi placówki działającej przy ulicy Pogodnej. Wspomniana lista oraz szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne są na stronie internetowej schroniska.

Schronisko bierze też udział w konkursie „Łap dotację na organizację”, który został zorganizowany przez platformę pomocową ratujmyzwierzaki.pl. Do wygrania jest 12 dotacji od 10 tysięcy do 100 tysięcy złotych dla stowarzyszeń i fundacji, które opiekują się zwierzętami. O wygranej zadecyduje liczba unikalnych wpłat. Wystarczy więc kilka złotych, by pomóc w osiągnięciu sukcesu, a przy tym wszystkie darowizny trafią do organizacji, która założyła skarbonkę. Konkurs potrwa do 15 grudnia i do tego dnia można przekazywać datki.

Jeśli świdnickie schronisko otrzyma dotację, przeznaczy ją na dostosowanie boksów i wybiegów dla psów do ich potrzeb. Datki ze zbiórki z kolei pomogą w bieżącym utrzymaniu. – Pracujemy każdego dnia, cały rok, ze 150 podopiecznymi na pokładzie. Karmimy, leczymy, sprzątamy, wydajemy do adopcji. Interweniujemy całą dobę pomagając nie tylko psom i kotom, ale potrąconym dzikim zwierzętom trafiającym do naszego gabinetu weterynaryjnego – opisują społecznicy z Fundacji Mam Pomysł. Schronisko boleśnie odczuwa podwyżki cen energii, usług, leków i żywności dla zwierząt. Każda złotówka to szansa na przetrwanie dla bezdomnych psów i kotów. Datki, które pomogą walczyć o dotację, można wpłacać do Skarbonki Konkursowej.

/mn/

Poprzedni artykułKawa ziarnista – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Następny artykułMagiczny koncert dla dzieci z gminy Świdnica. Zaśpiewają piosenki z bajek Disneya