Strona główna Artykuł sponsorowany Oto 6 powodów, dla których warto spędzić wakacje w Belgii!

Oto 6 powodów, dla których warto spędzić wakacje w Belgii!

0

Planując swoje wymarzone wakacje, z całą pewnością podświadomie poszukujemy miejsc, w których możemy korzystać ze słonecznej pogody i z niesamowitych plaż. Wobec tego, często decydujemy się na podróże dalekie i egzotyczne, a zapominamy o tym, co czeka na nas w Europie. Z pewnością większość z nas zwiedziła już plaże w Hiszpanii czy malownicze zakątki Sycylii. Okazuje się jednak, że w dalszym ciągu przez wielu podróżnych zbyt mało doceniana jest Belgia. Kraj ten z pewnością nie zaoferuje nam wiecznego słońca, jednak może zaskoczyć nas całym szeregiem innych atrakcji. Oto więc 6 powodów, dla których warto spędzić swoje wakacje w Belgii!

1. Kochasz piesze wędrówki? Wówczas wakacje w Belgii są dla Ciebie!
Nie da się ukryć, że Belgia to kraj wyjątkowo zielony, a także może pochwalić się dość specyficznym ukształtowaniem terenu. Wobec tego, jeśli tylko kochamy piesze wędrówki, wówczas Belgia jest dla nas idealny miejscem na wakacje. Turyści często decydują się na to, by spędzić wczasy w Belgii w najbardziej malowniczych zakątkach kraju- najczęściej w pobliżu lasów otaczających Antwerpię. To właśnie tam można znaleźć najpiękniejsze rzeki i malowniczą przyrodę. Trekking w belgijskich lasach- z dala od turystów i zatłoczonych miast pozwala na to, by odetchnąć świeżym powietrzem i napawać oczy pięknymi widokami. Jeśli więc chcemy sprawdzić naszą kondycję, to wczasy w Belgii będą dla nas idealnym rozwiązaniem. Co więcej, noclegi w Belgii znajdziemy także w mniejszych wioskach, w pobliżu terenów zalesionych, więc z tym również nie będzie większego problemu.

2. Wczasy w Belgii idealne dla miłośników czekolady!
Wczasy w Belgii będą także idealnym rozwiązaniem dla miłośników belgijskiej czekolady. Nie da się bowiem ukryć, że szczególnie w Brukseli znajdziemy wiele, oryginalnych fabryk czekolady. Co więcej, nie da się również zapomnieć o tym, że najlepsze hotele w Belgii również znajdziemy w stolicy kraju. Możemy więc w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym i zdecydować się na to, by wypocząć w luksusowym obiekcie, a popołudnia spędzać w smakowitych, belgijskich cukierniach. Warto zauważyć, że noclegi w Belgii nawet w wysokim standardzie nie powinny zbytnio nadszarpnąć naszego budżetu- dokładnie tak jak belgijskie praliny i czekolady!

3. Wakacje w Belgii na trasach widokowych i podniebnych barach!
Hotele w Belgii z pewnością mogą zachwycić nas swoim prestiżem i luksusem, jednak z pewnością nie przekonają nas do tego, by to właśnie tam spędzić wczasy. Jednak trasy widokowe i podniebne bary z pewnością nas już do tego zachęcą! Jeśli zdecydujemy się na to, by spędzić wakacje w Belgii, to możemy także wybrać się na spacer trasami widokowymi i usiąść w podniebnych barach. Najsłynniejszym z nich jest SOKO w mieście Kaainem, który oferuje panoramiczne widoki na całe miasto i majestatyczny las. Co więcej, w samej Antwerpii znajdziemy co najmniej kilka tras widokowych, wykonanych ze szkła, które zawieszone są pomiędzy budynkami. Ich przejście z pewnością dostarczy nam wielu wrażeń!

4. Wakacje w Belgii to także opalanie i morskie kąpiele!
Nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, że Belgia posiada dostęp do morza. Co więcej najlepsze noclegi w Belgii i kluby nocne zapraszają do tego, by spędzić wczasy w belgijskich kurortach. Z całą pewnością nie zabraknie nam tam słońca i ciepłej wody, więc krem do opalania i stój kąpielowy na wakacje w Belgii koniecznie musimy ze sobą zabrać! Warto szczególną uwagę zwrócić na kurort o nazwie Ostenda. Znajdziemy tam nie tylko piękne plaże, ale dodatkowo także ogrody japońskie oraz wiele muzeów. Kolejną ciekawą propozycją na wakacje w Belgii jest nadmorskie miasto Ter Yde. To niewielki kurort, gdzie znajdziemy najlepsze noclegi w Belgii, ale także i majestatyczne wydmy, które powstały w całkowicie naturalny sposób!

5. Wczasy w Belgii to zakupy w najmodniejszych butikach!
Jeśli kochamy zakupy, to wakacje w Belgii również będą dla nas idealnym rozwiązaniem. Bruksela jest bowiem domem dla wielu znanych butików i domów mody. Znajdziemy tam więc sklepy najlepszych projektantów. Słynne, brukselskie ulice praktycznie nigdy nie zasypiają, a panie potrafią długie godziny spędzać na wybieraniu swoich kolejnych stylizacji. Nie brakuje tam również butików dedykowanych panom, którzy z pewnością znajdą tam coś dla siebie. Wobec tego, dla miłośników mody, wakacje w Belgii mogą być prawdziwym spełnieniem marzeń.

6. Wakacje w Belgii to okazja do spróbowania piwa z lokalnych browarów!
Nie ukrywajmy, że każdy z nas lubi napić się od czasu do czasu dobrego piwa. Wakacje w Belgii dają więc nam możliwość do tego, by rozsmakować się na najlepszych produkcjach rodzimych browarów. Oczywiście najlepsze hotele w Belgii z pewnością zaserwują nam dobry browar do posiłku, jednak wycieczka po lokalnych fabrykach i skosztowanie rodzimych i oryginalnych trunków z pewnością będzie świetnym urozmaiceniem wycieczki do Belgii. Szczególną popularnością cieszą się tu odmiany piwa smakowego, które z pewnością przypadnie do gustu kobietom!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBlack Week w salonie Sypianioland w Świebodzicach! Skorzystaj z promocji i zadbaj o zdrowy sen
Następny artykułNie dajmy im zamarznąć. Gdzie szukać wsparcia dla osób niezaradnych i bezdomnych?