Strona główna 0_Slider Nie dajmy im zamarznąć. Gdzie szukać wsparcia dla osób niezaradnych i bezdomnych?

Nie dajmy im zamarznąć. Gdzie szukać wsparcia dla osób niezaradnych i bezdomnych?

0

Po kilku mroźnych dniach temperatura podniosła się nieznacznie, ale prognozy nie przewidują powrotu ciepłej jesieni. Dla wielu osób – chorych, samotnych, niezaradnych i bezdomnych to bardzo trudny czas. Policja, straż miejska i pracownicy socjalni apelują, by zgłaszać przypadki zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Gdzie szukać wsparcia?

Informacje o osobach, których zły stan zdrowia, niepełnosprawność czy zła sytuacja życiowa nie pozwalają na samodzielne zabezpieczenie potrzeb można przekazać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Franciszkańskiej 7, także telefonicznie: 74/852-13-27, wew. 16.

Informacje o osobach bezdomnych, przebywających na terenie ogródków działkowych, w zniszczonych budynkach bez ogrzewania, na klatkach schodowych, można przekazywać, również anonimowo, całą dobę do Straży Miejskiej z siedzibą przy ul. Dworcowej 2-4-6-8, tel. 986, 74/851-28-88.

– Prosimy również o reagowanie także wtedy, gdy osoby zagrożone niskimi temperaturami są pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających – apeluje MOPS. Ośrodek przygotował plakat z ważnymi adresami i telefonami:

Poprzedni artykułOto 6 powodów, dla których warto spędzić wakacje w Belgii!
Następny artykułDo czego mogą się przydać stare monety?