Strona główna 0_Slider Franciszkańska przecięta na pół, Grodzka dwukierunkowa. Od dzisiaj zmiany w centrum

Franciszkańska przecięta na pół, Grodzka dwukierunkowa. Od dzisiaj zmiany w centrum [FOTO]

0

Co najmniej tydzień mają potrwać utrudnienia związane z pracami prowadzonymi na ulicy Franciszkańskiej. – Mieszkańcy centrum, przedsiębiorcy oraz świdniczanie chcący dojechać do centrum miasta będą musieli uzbroić się w cierpliwość – wskazują miejscy urzędnicy. Kierowcom przypominamy o zmianach w organizacji ruchu w świdnickim śródmieściu.

Od poniedziałku, 28 listopada przez minimum tydzień zamknięty będzie przejazd ulicą Franciszkańską w kierunku Rynku i ulicy Grodzkiej. Utrudnienia mają związek z trwającymi pracami rewitalizacyjnymi podwórka w obrębie ulic Franciszkańskiej, Grodzkiej i Marii Konopnickiej. Wyłączenie drogi ma związek z koniecznością wykonania nowego przyłącza kanalizacyjnego z budynku Franciszkańska 7 (siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej) do kanalizacji sanitarnej biegnącej pod ulicą. Trwające prace rewitalizacyjne przy dojeździe do siedziby MOPS pozwoliły na połączenie obu zadań i jednorazowe wyłączenie przejazdu – informowała wcześniej Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

Objazdy i zmiana parkowania

W związku z trwającymi pracami zaplanowano objazdy oraz zmianę organizacji ruchu na dwóch odcinkach dróg:

  • ulica Franciszkańska będzie przejezdna od strony ulicy Siostrzanej w kierunku placu świętej Małgorzaty (droga jednokierunkowa). Jednocześnie nie będzie możliwości wjazdu w ulicę Franciszkańską od strony ul. Konopnickiej i placu świętej Małgorzaty;
  • ulica Grodzka – będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z wjazdem od strony ul. Zamkowej oraz Rynku;
  • parkowanie wzdłuż ulicy Grodzkiej – będzie obowiązywało parkowanie jednostronne, równoległe do drogi (od strony obecnego parkingu).

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w pobliżu skrzyżowań Grodzka/Zamkowa oraz Franciszkańska/Marii Konopnickiej, a także o wyrozumiałość w związku z utrudnieniami. Zarówno wykonawca prac, jak i inwestor dokładają wszelki starań, aby prace przebiegły maksymalnie sprawnie i szybko – zaznaczają urzędnicy.

/mn/

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułDoprowadził do stłuczki, wydmuchał 3 promile