Strona główna 112 Doprowadził do stłuczki, wydmuchał 3 promile

Doprowadził do stłuczki, wydmuchał 3 promile

0

W policyjnej izby zatrzymań trzeźwieje 42-letni świdniczanin, który kierując samochodem po pijaku i pomimo cofniętnych uprawnień doprowadził do zderzenia z innym autem.

42-letni mieszkaniec Świdnicy został zatrzymany w niedzielę około godziny 20.45. – Kierujący pojazdem marki Audi, jadąc ulicą Ofiar Oświęcimskich od strony ulicy Sybiraków, na skrzyżowaniu przy restauracji McDonald’s nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu marki Peugeot i uderzył w jego tył – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Kierowcy zjechali następnie na ulicę Tołstoja, gdzie też wezwano policję.

Przeprowadzone przez policjantów ze świdnickiej drogówki badanie wykazało, że 42-latek kierował autem mając około 3 promili alkoholu w organizmie. – Mężczyzna był nie tylko nietrzeźwy. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że miał również cofnięte uprawnienia do kierowania – dodaje Ząbek. Kierujący drugim pojazdem był trzeźwy.

/mn/

Poprzedni artykułFranciszkańska przecięta na pół, Grodzka dwukierunkowa. Od dzisiaj zmiany w centrum [FOTO]
Następny artykułZłoty dukat odnaleziony w pobliżu Żarowa. Znalazca natrafił wcześniej na pruską szablę z XIX wieku [FOTO]