Strona główna 0_Slider Coraz bliżej premiery filmu „Avatar: Istota wody”. Najnowsze dzieło Camerona ma być...

Coraz bliżej premiery filmu „Avatar: Istota wody”. Najnowsze dzieło Camerona ma być widowiskowe i wyjątkowo długie [KONKURS]

0

Zaczynamy wielkie odliczanie do premiery najnowszego dzieła Jamesa Camerona – „Avatar: Istota Wody”. To niezaprzeczalnie jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów od wielu lat. Znów będziemy mogli odkrywać świat planety Pandory i być wśród plemienia Na’vi. To będzie ponad trzygodzinne wspaniałe widowisko z technologicznymi innowacjami. Jak prezentuje się nowe dzieło słynnego reżysera? Przedsmak możemy poczuć oglądając niedawno wydany finałowy zwiastun. Premiera filmu „Avatar: Istota Wody” już 16 grudnia także w polskich kinach. To właśnie tej produkcji, a dokładnie pierwszej jej części z 2009 roku, dotyczyć będzie nasz kolejny konkurs filmowy. Do wygrania 16 biletów do Multikina w Świdnicy.

AVATAR: THE WAY OF WATER

Po kilkunastu latach wyczekiwań w końcu ujrzy światło dzienne kontynuacja „Avatara”. Fantastyczno-naukowy film z 2009 roku z jednej strony zwracał uwagę na cały czas aktualną i uniwersalną historię – ludzkości jako najbardziej ekspansywnego gatunku świata, próbującego zagarnąć dla siebie i eksploatować ponad miarę wszelkie możliwe naturalne zasoby, ale też rozkochiwał baśniową kulturą plemienia Na’vi, do której wielu pragnęło należeć. Film cudownie się też prezentował i stanowi do dziś, dzięki wówczas zastosowanej najnowocześniejszej technologii – tworzonej także na potrzeby produkcji, wzór dla filmowców. „Avatar” rozpoczął też modę na 3D i pokazał rozwiązania pozwalające na realizacje takich produkcji. To było więc technicznie doskonałe dzieło, niezwykle innowacyjne, które odcisnęło swoje piętno w dziejach kina.

Jego słynny twórca – odpowiedzialny zarówno za scenariusz, jak i reżyserię – James Cameron – zapowiedział powrót z aż czterema sequelami filmu. Fabuła pierwszej kontynuacji „Avatar: Istota wody” osadzona jest w świecie wodnym – oceanie Pandory. I jak ówczesny pierwowzór – zapowiadana jest – na technologiczny majstersztyk, którego jeszcze świat filmowy nie widział. „Avatar 2” ma trwać też o wiele dłużej, bo aż 192 minuty, czyli 3 godziny i 12 minut. Jeżeli jednak zostanie zrealizowany tak perfekcyjny jak inne dzieła Camerona, to dla fanów będzie to jedynie jego niezaprzeczalny atut – bycia dłużej w świecie Na’vi.

AVATAR: THE WAY OF WATER

Akcja filmu „Avatar: Istota wody” rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć. W filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Camerona, wyprodukowanym przez Camerona i Jona Landau, występują: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet – zapowiada Multikino.

Niedawno ukazał się finałowy zwiastun filmu „Avatar: Istota wody” i choć stanowi jedynie przedsmak filmu, to już potrafi ująć swoim pięknem. Premiera najnowszego dzieła Camerona wyznaczona została na 16 grudnia także w polskich kinach. Bilety już można kupić w Multikinie. Film będzie można zobaczyć w dwóch wersjach – 3D i bez efektów. Szczegóły na stronie: www.multikino.pl.

To właśnie z tą wyczekiwaną premierą, a dokładnie z „Avatarem” z 2009 roku jest związany nasz kolejny konkurs filmowy. D wygrania jest aż 16 biletów do Multikina w Świdnicy. By wziąć udział w zabawie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „KINO” na adres [email protected] do 9 grudnia do godz. 10.00. W wiadomości należy napisać – Co najbardziej podobało się Państwu w filmie „Avatar” z 2009 rok? (uzasadnij w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/Tekst: AN/
/materiały – Multikino/

Poprzedni artykuł„Chłopiec z brzytwą” pojawił się w Świdnicy. Zaprasza na cięcia męskie w najlepszym wydaniu [FOTO]
Następny artykułSilnik diesla – kiedy to się opłaca, a w jakich sytuacjach jest bezsensowne?