Strona główna 0_Slider Tragiczny wypadek w kamieniołomie. Mężczyzna zginął przygnieciony przez blok granitu

Tragiczny wypadek w kamieniołomie. Mężczyzna zginął przygnieciony przez blok granitu

0

Nie udało się uratować 30-letniego mężczyzny, który w środę został przygnieciony przez blok granitu na terenie kamieniołomu w Kostrzy (gm. Strzegom).

fot. RadioSudety24.pl

Do zdarzenia doszło ok. godziny 7.51. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Świebodzice, jeden zastęp z JRG Jawor, a także zastęp OSP Rogoźnica, a także zespół pogotowia ratunkowego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że mężczyzna przygnieciony przez blok granitowy. Przed naszym przybyciem został on wyciągnięty spod niego – prawdopodobnie przez pracowników zakładu. Dalszymi czynnościami zajmował się zespół pogotowia ratunkowego. Mężczyzny nie udało się uratować – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Na terenie jednego z wyrobisk w gminie Strzegom 30-letni pracownik został przygnieciony blokiem granitowym. Pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyźnie nie udało się przywrócić czynności życiowych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. – O sprawie zostało powiadomiona Państwowa Inspekcja Pracy oraz Okręgowy Urząd Górniczy. Na miejscu prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora – dodaje.

/mn/

fot. RadioSudety24.pl

Poprzedni artykułNocny pożar w centrum Świdnicy. Spłonęły dwa auta, kolejne zostało uszkodzone [FOTO]
Następny artykułStrzelali z łuków tradycyjnych