Strona główna Sport Inne Strzelali z łuków tradycyjnych

Strzelali z łuków tradycyjnych

0

Kilkudziesięciu zawodników wzięło udział w piątej finałowej rundzie VIII edycji Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego, która odbyła się na terenie zabytkowego parku w Łażanach. Organizatorem rundy byli Wioletta i Valeriy Bezusyy, a wśród uczestników zawodów nie zabrakło także mieszkańców gminy Żarów.

W tym roku na terenie gminy Żarów przeprowadzone zostały dwie rundy w Łażanach, odbył się także turniej łuczniczy podczas Jarmarku Średniowiecznego w Wierzbnej. Podczas VIII edycji strzelało w rundach 95 łuczników, w tym 9 dzieci do 11 lat. W rundzie finałowej wzięło udział 44 startujących z województwa dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Zawody odbyły się w parku w Łażanach ze względu na ciekawy teren i naturalne ukształtowanie terenu. Park daje wiele możliwości do uprawiania tego typu sportu, zachwyca i zaskakuje, tym razem barwami jesieni, odsłaniając zabytkową część murów i terenów – mówi Wioletta Bezusa, organizatorka wydarzenia.

5 runda finałowa VIII edycji Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego:
1. Wolimierz koło Leśnej
2. Stradomia Wierzchnia
3. Łażany
4. Lubań
5. Łażany

Wyniki klasyfikacji generalnej:

Mieszkańcy gminy Żarów w swoich kategoriach w ogólnej klasyfikacji zajęli miejsca: 2 – Wioletta Bezusa, 4 – Valeriy Bezusyy, 5 – Robert Tomaszewski, 6 – Benjamin Dykcik, 6 – Matylda Dykcik.

Nagrody ufundowane zostały przez Fundację DLŁT oraz Pośrednictwo Ubezpieczenia Wioletta Bezusa. W organizacji turnieju pomagali: gmina Żarów, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, sołtys i mieszkańcy Łażan. Medale i puchary zawodnikom wręczał zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułTragiczny wypadek w kamieniołomie. Mężczyzna zginął przygnieciony przez blok granitu
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19