Strona główna 0_Slider Nocny pożar w centrum Świdnicy. Spłonęły dwa auta, kolejne zostało uszkodzone

Nocny pożar w centrum Świdnicy. Spłonęły dwa auta, kolejne zostało uszkodzone [FOTO]

0

Trzy pojazdy zostały zniszczone oraz uszkodzone w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy z wtorku na środę na podwórzu położonym między ulicami Długą, Trybunalską a Spółdzielczą. Strażacy podejrzewają, że przyczyną pożaru w świdnickim śródmieściu było podpalenie.

zdjęcie nadesłane przez czytelnika Swidnica24.pl

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb ratunkowych w środę o godzinie 3.15. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży oraz dwa patrole policji. – Paliły się dwa samochody osobowe na parkingu. Obydwa pojazdy zostały objęte pożarem w całości. Na skutek oddziaływania cieplnego uszkodzone zostało trzecie auto. Nie było osób poszkodowanych – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. – Podejrzewamy podpalenie – dodaje.

Na parkingu położonym między ulicami Długą, Trybunalską a Spółdzielczą doszło do pożaru. Całkowitemu spaleniu uległy pojazdy marki Toyota oraz BMW, trzecie auto uległo nadpaleniu. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Zostaną przeprowadzone oględziny, które pozwolą ustalić, czy doszło do podpalenia, czy też przyczyny pożaru były inne – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

/mn/

Poprzedni artykułJak wybrać najlepsze wyposażenie gastronomiczne? 5 praktycznych porad
Następny artykułTragiczny wypadek w kamieniołomie. Mężczyzna zginął przygnieciony przez blok granitu