Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wybrać najlepsze wyposażenie gastronomiczne? 5 praktycznych porad

Jak wybrać najlepsze wyposażenie gastronomiczne? 5 praktycznych porad

0

Przy poszukiwaniu sprzętu do wyposażenia zaplecza kuchennego w lokalu gastronomicznym kierujesz się wieloma parametrami. Przede wszystkim meble i sprzęty powinny pasować do charakteru Twojej działalności – innych potrzebujesz do małego osiedlowego bistro, a innych do luksusowej restauracji. Zawsze jednak zależy Ci na optymalizacji kosztów – zakupu oraz utrzymania. A to zapewni Ci tylko wysokiej jakości sprzęt wykonany z solidnych materiałów.

1. Czego dokładnie potrzebujesz?

Kupowanie wielofunkcyjnych sprzętów tylko dlatego, że są modne i polecane przez sprzedawcę jest nieekonomiczne . W praktyce okaże się, że płacisz za coś, czego nie potrzebujesz. Znacznie rozsądniej jest zainwestować w jedno konkretne urządzenie, ale za to wybrać takie wysokiej jakości. Piec o większej mocy, pojemna zamrażarka, kuchenka z 6 palnikami, zlew z dwoma komorami. W kuchni można zdecydować się na naprawdę dużo urządzeń, ale powinny one prezentować wysoką jakość wykonania.

2. Ile miejsca masz do zagospodarowania?

Dokładne pomiary zaplecza kuchennego to podstawa. Czasem zabraknie dosłownie kilku centymetrów i nie uda się rozłożyć wyposażenia gastronomii tak, jak sobie zaplanujesz. To może być sporym utrudnieniem. Czasem układ pomieszczenia i jego metraż stanowią ograniczenie i wymagają niestandardowych rozwiązań. Wtedy warto rozważyć meble na zamówienie.

3. Rozmiar i wydajność sprzętu – potrzebne duże czy małe

Z metrażem pomieszczenia bezpośrednio wiąże się także wielkość maszyn i urządzeń wykorzystywanych do przyrządzania oraz wydawania dań. Zastanów się, jak dużej zmywarki potrzebujesz, ile palników powinna mieć kuchenka. Dopasuj też długość stołu roboczego oraz szerokość blatu do liczby osób, które zamierzasz obsługiwać w swojej restauracji. Im większa stołówka, tym większe, bardziej wydajne sprzęty AGD są potrzebne do jej zagospodarowania. Pozwoli to obsłużyć sporą liczbę gości w możliwie najkrótszym czasie.

4. Zaufaj znanym markom

W gastronomii duże znaczenie ma to, z oferty którego producenta skorzystasz. Nie da się ukryć, że są wśród nich tacy mniej rzetelni i tacy, którzy cieszą się popularnością i sympatią. Nie rozczarujesz się, gdy kupisz urządzenia Bravilor, Jura, Liebherr, Stalgast, Unox czy WMF.

5. Dostęp do serwisu i zużycie energii

Jeżeli kupujesz sprzęt AGD, pomyśl nie tylko o tym, co tu i teraz. Ważna będzie też dla Ciebie dostępność serwisu oraz możliwość skorzystania z usług fachowców od konserwacji i optymalizacji urządzeń. Wymienione wyżej marki mają swoje oficjalne przedstawicielstwo, więc są objęte pełną obsługą gwarancyjną i pogwarancyjną.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZnamy zwycięzców sztafetowych biegów przełajowych [WYNIKI/FOTO]
Następny artykułNocny pożar w centrum Świdnicy. Spłonęły dwa auta, kolejne zostało uszkodzone [FOTO]