Strona główna 0_Slider Świdnickie „Szare wilczki” dały radę

Świdnickie „Szare wilczki” dały radę

0

Bardzo dobrze spisały się w miniony weekend (1-2 października) młodzieżowe zespoły piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica. Juniorzy młodsi zwycięsko zainaugurowali nowy sezon, młodzicy odnieśli drugi kolejny triumf, natomiast zespół z rocznika 2010 z miejscem na podium wrócił z pierwszego turnieju Dolnośląskiej Akademii Piłki Ręcznej!

Sporych emocji dostarczył pierwszy mecz ekipy ŚKPR-u w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych. Zespół prowadzony od tego sezonu przez trenera Patryka Dębowczyka pokonał w niedzielne przedpołudnie Dziewiątkę Legnica 26:25 (15:10). Po wyrównanych dwudziestu minutach świdniczanie znakomicie zakończyli pierwszą połowę. Pięć bramek z rzędu pozwoliło objąć prowadzenie 15:10. W drugiej połowie Szare Wilki zdawały się kontrolować wydarzenia na boisku i utrzymywały przewagę 5-7 trafień. Tak było jeszcze w 54. minucie, gdy na tablicy wyników było 25:20. Ostatnie minuty niespodziewanie zamieniły się w prawdziwy horror. Goście rzucili się do odrabiania strat i w zaledwie trzy minuty Dziewiątka zbliżyła się na jedną bramkę (25:24). Na szczęście strzelecki impas naszej drużyny przełamał Szymon Błaszczyk i chociaż legniczanie też jeszcze raz cieszyli się ze zdobytego gola, to ostatecznie trzy punkty zostały w Świdnicy! Udana inauguracja cieszy tym bardziej, że z powodu kontuzji nie mogło zagrać trzech ważnych graczy.

ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 26:25 (15:10)

ŚKPR: Smalec, Szwaczek, Jarosz – Bieryt 7, Słomiński 6, Kotarba 3, Popławski 3, Bednarz 3, Sz. Błaszczyk 2, Walczak 1, Walaszczyk 1, Paluch, Folcik, Legan

Po wygranej na inaugurację z Żagwią Dzierżoniów młodzicy ŚKPR-u I Świdnica sięgnęli po drugi kolejny komplet punktów. Tym razem w Legnicy pokonali Dziewiątkę 40:34 (24:16). W pierwszej części świdniczanie zdecydowanie dominowali i zbudowali przewagę ośmiu bramek. Tuż po przerwie zrobiło się już nawet +10 (26:16), ale potem w grze podopiecznych Krzysztofa Terebuna zaczęło pojawiać się coraz więcej błędów. Zwycięstwo nie było zagrożone w żadnym momencie, ale gospodarze nieco zmniejszyli rozmiary swojej porażki. W środę, 5 października o godzinie 17.30 ŚKPR zagra na własnym parkiecie z Chrobrym II Głogów.

Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 34:40 (16:24)

ŚKPR: Anioł – Maksymowicz 12, D. Błaszczyk 10, Mitek 6, Ruszaj 3, Szczygieł 3, Czapla 3, Bagiński 2, Marek 1, Choiński

Bardzo dobrze spisała się ekipa chłopców ŚKPR-u Świdnica trenerki Justyny Curyl na pierwszym w tym sezonie turnieju Dolnośląskiej Akademii Piłki Ręcznej. Nasza ekipa na turnieju w Kątach Wrocławskich wygrała trzy z czterech meczów i zajęła trzecią lokatę. ŚKPR rozpoczął od wysokiego zwycięstwa 15:2 z Gminą Siechnicę, a w drugim spotkaniu pewnie pokonał Dziewiątkę Legnica 10:5. Potem, po bardzo zaciętym meczu nasi chłopcy nieznacznie ulegli gospodarzom – GOKiS-owi Kąty Wrocławskie 7:9. Ten wynik skierował świdniczan do „małego finału”. W nim Szare Wilczki ograły 7:3 Siódemkę Miedź Legnica.

ŚKPR: Wasilewicz – Stramek, Kocjan, Matlak, Sawicki, Bronikowski, W. Szmaj, Kopeć, B. Miedziński, Szumowski

Poprzedni artykułJak wynająć samochód z HDS na korzystnych warunkach?
Następny artykułKiedy niezbędne jest zastosowanie rękawic antystatycznych ESD?