Strona główna 112 Stracił prawo jazdy na Esperantystów

Stracił prawo jazdy na Esperantystów

0

Kolejny kierowca ukarany za zbyt szybką jazdę ulicą Esperantystów w Świdnicy. Na tym odcinku krajowej 35-tki obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

– Do zdarzenia doszło 5 października po godzinie 07:00 na ul. Esperantystów w Świdnicy. Policjanci wykonywali pomiar prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Kierujący samochodem osobowym marki Ford jechał natomiast z prędkością 106 km/h. Sprawca tego poważnego wykroczenia drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych. Stracił także uprawnienia na 3 miesiące – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Rzeczniczka przypomina, że policjanci na podstawie przepisów Kodeksu Drogowego zatrzymają prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pokwitowanie takie uprawnia do kierowania pojazdem w okresie 24 godzin od chwili zatrzymania, a w przypadku gdy prawo jazdy zostało wydane przez państwo inne niż Rzeczpospolita Polska i kierujący pojazdem nie ma miejsca zamieszkania na jej terytorium w okresie 72 godzin.

/opr. red./

Poprzedni artykułOkulary Twoich marzeń w godzinę. Zobacz, jak je znaleźć
Następny artykułOszukany na pellet. Złodzieje wykorzystują kryzys energetyczny