Strona główna 0_Slider Oszukany na pellet. Złodzieje wykorzystują kryzys energetyczny

Oszukany na pellet. Złodzieje wykorzystują kryzys energetyczny

0

Policja w całej Polsce przyjmuje zgłoszenia od ludzi, którzy próbują kupić opał na zimę. Braki i bardzo wysokie ceny skłaniają wiele osób do skorzystania z „super okazji”. Podobnie było w powiecie świdnickim.

fot. ilustracyjne, pixabay

– W dobie wszechobecnych transakcji internetowych, nikogo nie dziwi, że 27-latek wykorzystał wyszukiwarkę aby znaleźć miejsce, gdzie można kupić pożądany produkt, jakim jest pellet, niestety, został oszukany.Po wpłaceniu zaliczki na wskazane konto, kontakt ze” sprzedającym” się urywał. Oczywiście zakupiony opał nie trafił do kupującego. Dalsze postępowania w tej sprawie prowadzą policjanci ze świdnickiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Na stronie internetowej Polskiej Rady Pelletu znajdziemy informacje o wiarygodnych producentach tego surowca. Warto korzystać z oficjalnych serwisów.

 Nie wierzmy we wszystko co przeczytamy! Super oferta, zaniżona cena – to sygnały, które mogą świadczyć, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę. Korzystajmy ze sprawdzonych portali sprzedażowych.
Nie odpowiadajmy na oferty „super okazji”, przesyłane na e-maila. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy załączonych w takich wiadomościach linków – zachęca policja.

/opr. red./

Poprzedni artykułStracił prawo jazdy na Esperantystów
Następny artykułCOVID-19. Raport ministerstwa zdrowia