Strona główna 0_Slider Pokaz siły w Galerii Świdnickiej

Pokaz siły w Galerii Świdnickiej [FOTO]

0

Galeria Świdnicka przepełniona była dziś zawodniczkami i zawodnikami startującymi w czwartej edycji zawodów siłowych – Pucharze Świdnickiego Dzika w wyciskaniu sztangi leżąc oraz czwartym Międzynarodowym Turniej Młodych Talentów w podnoszeniu ciężarów.

O Puchar Świdnickiego Dzika walczyli siłacze z całej Polski. Rywalizacja toczyła się wśród pań i panów w siedmiu kategoriach wagowych, a także trzech kategoriach OPEN (mężczyzn, kobiet i weteranów +40 lat). Dodatkowo odbyły się zawody dedykowane tylko mieszkańcom Świdnicy na Najsilniejszego Świdniczanina i Najsilniejszą Świdniczankę. Zawody miały charakter otwarty i mogli w nich wziąć udział zawodnicy od 14. roku życia za pisemną zgodą rodziców, zawodnicy niezrzeszeni w PZKFiTS, amatorscy uczestnicy siłowni oraz wszyscy chętni.

Organizatorami wydarzenia sbyli: MKS Polonia Świdnica – sekcja akrobatyki, Urząd Miejski w Świdnicy, Galeria Świdnicka oraz Dominika Wtorek. Partnerami wspierającymi wydarzenie oraz fundatorami nagród zostali: JAKO, FortisGO, CARO, Radny Rady Miejskiej w Świdnicy – Krzysztof Grudziński, Restauracja Stary Młyn, Wilkołak Złotoryja.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułO świdnickich muralach na XV Dyktandzie Świdnickim. Jakie językowe pułapki czekały na uczestników? [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZmarł Ryszard Latko