Strona główna 0_Slider Żarów opanowany przez lekkoatletów. Znamy zwycięzców VII Żarowskich Biegów Strefowych

Żarów opanowany przez lekkoatletów. Znamy zwycięzców VII Żarowskich Biegów Strefowych [FOTO]

0

Fantastyczne, sportowe emocje towarzyszyły siódmej edycji Żarowskich Biegów Strefowych. Oprócz biegów towarzyszących dla dzieci i młodzieży odbyły się zmagania na dłuższych dystansach – 5 i 10 kilometrów. W biegach na dłuższych dystansach udział wzięło ponad 300 śmiałków.

W biegu na 5 kilometrów w klasyfikacji mężczyzn triumfował Jan Kaczor, przebiegając trasę w czasie 16 minut i 44 sekund. Zwycięzca na mecie pokonał o 31 sekund Dariusza Szczepanika i już o prawie minutę trzeciego Tomasza Rudnika. W klasyfikacji kobiet w biegu na krótszym dystansie 5 kilometrów najlepsza okazała się Beata Michałków (18:42). Na kolejnych stopniach podium znalazły się Jagoda Durkalec (19:35) i Sonia Rozumkiewicz (20:05).

W biegu głównym na dystansie 10 kilometrów rozgrywanym dwie godziny później wśród panów także najlepszy był Jan Kaczor. Zwycięzca osiągnął rezultat 33 minut i 52 sekund. Rywalizacja była bardzo zacięta, bowiem jedynie dwie sekundy do niego stracił Tomasz Kozłowicz. Trzeci z czasem 36:13 finiszował Dariusz Szczepanik. Wśród kobiet podobnie jak na dystansie 5 kilometrów zwyciężyła Beata Michałków (41:59). Triumfatorka okazał się na podium lepsza od Sonii Rozumkiewicz (41:11) i Karoliny Liszki (43:13).

Przypomnijmy, że wśród pań rekord na 5 kilometrów należy do Anny Ficner – rezultat 18 minut 33 sekundy. W poprzednim roku rekord na koronnym dystansie 10 km ustanowiła Aleksandra Jędrzejewska (00:36:05). Dominatorem w klasyfikacji mężczyzn jest Mateusz Demczyszak: 5 km – 15 minut i 12 sekund, 10 km – 30 minut i 48 sekund.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułJakie grzyby upolowaliście? Pochwalcie się zbiorami i pięknymi okazami [KONKURS]
Następny artykułO krok od tragedii. Świdniczanka podtruta tlenkiem węgla, intereweniowali strażacy