Strona główna 0_Slider Wystartowały Żarowskie Biegi Strefowe. Kto w tym roku okaże się najlepszy?

Wystartowały Żarowskie Biegi Strefowe. Kto w tym roku okaże się najlepszy?

0

Sporo powyżej 300 zawodniczek i zawodników znajduje się na liście startowej siódmej edycji cieszących się coraz większą popularnością Żarowskich Biegów Strefowych. Uczestnicy walczą na dystansach 5 i 10 kilometrów, a do tej liczby należy dodać jeszcze młodych adeptów lekkoatletyki rywalizujących w imprezach towarzyszących!

O godz. 9.35 odbył się start biegów towarzyszących dla dzieci, a o 10.00 rozpoczęła się walka na dystansie 5 kilometrów. W biegu na tym dystansie zobaczymy w akcji 132 osoby. W samo południe będzie miał miejsce start biegu głównego na dystansie 10 kilometrów (188 śmiałków na starcie według danych w systemie Datasport). Po sportowej rywalizacji przyjdzie czas na wręczenie i losowanie nagród na terenie boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej w Żarowie przy ulicy 1 Maja.

Utrudnienia w ruchu

Na niedzielę, 25 września zaplanowano imprezę sportową Żarowskie Biegi Strefowe na trasie: ul. Armii Krajowej (koło Urzędu Miejskiego – start), ul. Przemysłowa, ul. Fabryczna, ul. Kwiatowa, Plac Wolności, ul. Hutnicza, ul. Krasińskiego, ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Armii Krajowej (meta). W związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu. Na czas zawodów należy stosować się do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu oraz bezwzględnie stosować się do poleceń służb porządkowych.

Program minutowy:

25.09.2022
▶ godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów – zapisy na biegi dla dzieci oraz na 5 i 10 km (ilość miejsc ograniczona) /hala widowiskowo-sportowa. ul. A. Krajowej 60/
▶ godz. 9:35 – start biegów dla dzieci. Po biegach wręczenie oraz losowanie nagród /boisko lekkoatletyczne przy SP w Żarowie, ul. 1 Maja/
▶ godz. 10:00 – start biegu towarzyszącego na dyst. 5 km /okolice Urzędu Miejskiego w Żarowie, u. A. Krajowej/
▶ godz. 12:00 – start biegu głównego na dyst. 10 km /okolice Urzędu Miejskiego w Żarowie, u. A. Krajowej
▶ ok. godz. 13:30 – wręczenie i losowanie nagród wśród uczestników biegu na 5 i 10 km /boisko lekkoatletyczne przy SP w Żarowie, ul. 1 Maja/

Wśród pań rekord na 5. km należy do Anny Ficner – rezultat 18 minut 33 sekundy. W poprzednim roku rekord na koronnym dystansie 10 km ustanowiła Aleksandra Jędrzejewska (00:36:05). Dominatorem w klasyfikacji mężczyzn jest Mateusz Demczyszak: 5 km – 15 minut i 12 sekund, 10 km – 30 minut i 48 sekund.

Tak było przed rokiem:

Na dystansie krótszym – 5 kilometrów wśród mężczyzn najszybszy był Jan Kaczor, który jak się okazało później został dominatorem szóstej edycji Żarowskich Biegów Strefowych. Triumfator uzyskał czas 00:16,05 sek. i o 11 sekund wyprzedził drugiego Mateusza Demczyszaka i już o ponad minutę trzeciego w stawce Dariusza Szczepanika. Wśród pań na dystansie 5 kilometrów królowała Anna Ficner (00:18,58). Druga była Jagoda Durkalec (00:19,17), a trzecia Sonia Rozumkiewicz (00:21,39). Na dystansie dwukrotnie dłuższym w kategorii panów najlepsza była wspomniana wcześniej dwójka. Wygrał ponownie Jan Kaczor (00:35,03), a drugą lokatę wywalczył Mateusz Demczyszak (00:35,15). Trzecie miejsce wśród mężczyzn zdobył Tomasz Sobczyk (00:36,18), który w kategorii open był jednak czwarty, ustępując miejsca najlepszej wśród kobiet – Aleksandrze Jędrzejewskiej (00:36,05). Zwyciężczyni całkowicie zdominowała rywalizację wśród kobiet pokonując o blisko 3 minuty drugą Annę Ficner i o prawie 6 minut trzecią Katarzynę Chomę.

/MDvR. FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułGigant z zadyszką. Festiwal „Śladami mistrzów” dedykowany organom katedralnym [FOTO]
Następny artykułCOVID-19. Raport ministerstwa zdrowia