Strona główna 0_Slider Uwaga grzybiarze! Służby w sobotę opanują las w okolicach Modliszowa

Uwaga grzybiarze! Służby w sobotę opanują las w okolicach Modliszowa

0

Ucieczka więźniów, pożary lasu, pościg, blokada drogi znalazły się scenariuszu ćwiczeń, podczas których współpracę w sytuacjach kryzysowych będą wspólnie trenować policjanci, strażacy, funkcjonariusze Aresztu Śledczego, leśnicy, strażnicy miejscy, ratownicy i przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Na miejsce ćwiczeń wybrano las niedaleko miasta, chętnie odwiedzany przez spacerowiczów i grzybiarzy.

Służby z powiatu świdnickiego co roku ćwiczą różne scenariusze wydarzeń kryzysowych. W minionych latach służby przeprowadzały ćwiczenia m.in. na terenie schroniska dla nieletnich, w Areszcie Śledczym, na tamie w Dobromierzu, w Jaworzynie Śląskiej, a przed rokiem przy siedzibie starostwa powiatowego. Tym razem na miejsce wspólnych działań wybrano las w górzystym terenie. – Będziemy ćwiczyć tłoczenie wody na duże odległości w trudnym terenie – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej PSP w Świdnicy. W działaniach weźmie udział 12 zastępów straży pożarnej, a punkty poboru wody wyznaczono na potoku w Złotym Lesie i na rzece Bystrzycy w okolicach Lubachowa.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Aresztu Śledczego będą ścigać więźniów, którzy ze Świdnicy zdołali dotrzeć do kompleksu leśnego. W planach jest m.in. blokada drogi wojewódzkiej 379. Policja deklaruje, że ćwiczenia będą prowadzone w taki sposób, by jak najmniej utrudniać kierowcom przejazd, a do turystów i grzybiarzy apeluje o zachowanie spokoju. – Sygnały dźwiękowe używane podczas tych działań będą miały charakter ćwiczebny – uspokaja rzeczniczka świdnickiej policji Magdalena Ząbek.

Działania pod kryptonimem „Las” rozpoczną się około godziny 8.00 w sobotę, 24 września w lasach pomiędzy drogą wojewódzką 379, Modliszowem i Złotym Lasem. Ćwiczenia potrwają do godziny 14.00.

/red./

Poprzedni artykułPasmanteria, w której znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do szycia
Następny artykułTablice ostrzegawcze w przestrzeni publicznej