Strona główna 0_Slider Nagranie albumu z muzyką organową w Kościele Pokoju coraz bliżej. Wesprzyj inicjatywę...

Nagranie albumu z muzyką organową w Kościele Pokoju coraz bliżej. Wesprzyj inicjatywę i zostań mecenasem sztuki!

0

Na wyjątkowej płycie mają zostać zarejestrowane dźwięki wspaniałych symfonicznych organów Schlaga w Kościele Pokoju w Świdnicy. Na ponad 110-letnim instrumencie zagra świdnicka organista Zuzanna Bator, organizatorka licznych muzycznych wydarzeń w Świdnicy. Będzie to pierwszy solowy album artystki, której wyjątkowe koncerty wielokrotnie rozbrzmiewały w Świdnicy, w całej Polsce oraz w wielu europejskich krajach. Organistka obecnie zbiera brakujące środki na realizację płyty. Internetowa zbiórka będzie trwała jeszcze 10 dni. Każdy może zostać mecenasem kultury i pomóc w wydaniu albumu.

Koncert na dwoje organów – Zuzanna Bator zagrała wraz z mężem Maciejem Batorem. Występ w ramach VII. Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga – 15 lipca 2022r.

Wielkie Symfoniczne Organy znanej na świecie, świdnickiej firmy Schlag&Söhne z 1909 roku są duszą Kościoła Pokoju w Świdnicy. Cyklicznie, melomani nie tylko ze Świdnicy mają okazję wysłuchania licznych koncertów na tym właśnie zabytkowym, ponad 110-letnim instrumencie. Wiele z nich zagrała także koncertująca organistka, organizatorka życia kulturalnego w Świdnicy Zuzanna Bator, prezes Fundacji Dobrej Muzyki.

To są moje ulubione organy. To tutaj czuję pod palcami moc dźwięku, dzięki któremu trzęsą się kościelne ławki, a zarazem mogę wydobyć najsubtelniejsze niuanse romantycznych brzmień takim jak niebiańska aeolina czy vos caelestis. Firma Schlag&Söhne zbudowała organy w Kościele Pokoju aby pokazać, co potrafi. To tu przychodzili sto lat temu inwestorzy, aby przekonać się, jak nowoczesny i niezwykle barwny instrument jest w stanie zbudować świdnicka firma – wyjaśnia na zrzutka.pl Zuzanna Bator.

Artystka zamierza w listopadzie nagrać pierwszy solowy album zatytułowany „Portret – Symfoniczne Organy Schlaga w Kościele Pokoju w Świdnicy”. Będzie to płyta CD z ambitną solową muzyką organową, a na liście kompozycji znajdą się utwory Bacha, Regera, Wagnera i Moniuszki. – Nagranie solowej płyty organowej chodziło mi po głowie już dobrych parę lat. Myślałam o muzyce, która daje mi największą radość i satysfakcję. Niektóre utwory zagrałam podczas recitalu dyplomowego w Stuttgarcie i… już nigdy więcej. Chcę do nich wrócić i nagrać je w Kościele Pokoju, gdzie zabrzmią równie dobrze – tłumaczy organistka.

Program płyty ma zawierać, poza dwoma wyjątkami, utwory w stylu niemieckiej szkoły kompozytorskiej, które znakomicie oddają charakter instrumentu – utrzymanego w stylu niemieckiego romantyzmu. Realizatorami nagrań i wydawcą płyty zostanie firma „Ars Sonora” – czołowy specjalista w dziedzinie nagrywania płyt z muzyką organową.

By zrealizować nagranie i wydanie płyty artystka uruchomiła internetową zbiórkę w ramach swoich urodzin. – Repertuar ustaliłam 3 lata temu i czekałam na dobry moment, by się nim zająć na 100 %. Opisałam mój projekt, złożyłam dokumenty i … otrzymałam na ten cel Stypendium Marszałka Województwa Dolnośląskiego (10 000 zł). Koszt całości realizacji nagrania i wydania płyty to 20 000 zł – dlatego proszę Cię o pomoc w zebraniu brakującej kwoty w ramach prezentu urodzinowego – zwróciła się o wsparcie Zuzanna Bator.

Każdy może zostać mecenasem/ mecenaską sztuki oraz pomóc w nagraniu i wydaniu wyjątkowej solowej płyty. Zbiórka prowadzona jest na stronie – www.zrzutka.pl

Więcej o Zuzannie Bator można przeczytać m.in. TUTAJ.

/AN/
/Informacje – Fundacja Dobrej Muzyki, Zuzanna Bator, zrzutka.pl/

Poprzedni artykułOldboje najlepsi w Kościanie
Następny artykułBez prawa jazdy i 93 km/h za szybko. Ciężka noga kierującej Porsche