Strona główna Sport Piłka ręczna Oldboje najlepsi w Kościanie

Oldboje najlepsi w Kościanie

0

Nowy sezon zainaugurowali najstarsi świdniccy piłkarze ręczni. Zainaugurowali z prawdziwym przytupem, bowiem ekipa występująca pod szyldem Masters Świdnica wygrała rozgrywany w Kościanie XVI Turniej Oldboys w Piłce Ręcznej o puchar Burmistrza Miasta Kościan.

Turniej odbył się w sobotę, 17 września. Na starcie zameldowały się po cztery zespoły męskie i żeńskie. Grano systemem każdy z każdym. Świdniczanie rozpoczęli od remisu 12:12 i przegranej w rzutach karnych 2:3 z Masters Opole, ale potem odnieśli dwa zwycięstwa (10:6 z Heliosem Czempiń oraz 12:10 z Tęczą Folplast Kościan) i z siedmioma punktami na koncie wygrali zawody. Druga lokata przypadła ekipie z Opola, trzecia Heliosowi Czempiń, a czwarta gościnnym w tym dniu gospodarzom. Dodajmy, że najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Masters Świdnica – Grzegorz Omański. Odnotujmy jeszcze, że w turnieju pań zwyciężyło Zagłębie Lubin Masters przed DSS Toruń, Pogonią Szczecin Masters i MKS Krajną Nakło.

Masters Świdnica: Grzegorz Kląskała – Łukasz Trzósło, Tomasz Lipka, Jacek Przenzak, Arkadiusz Ćwirko, Grzegorz Omański, Karol Zając, Mariusz Sienkiewicz, Dariusz Stramek, Jakub Więcek, Jacek Zapart.

Wyniki turnieju mężczyzn:
MKS Tęcza Folplast Kościan – Helios Czempiń 7:8 (3:6)
Masters Świdnica – Masters Handball Opole 12:12 (6:7) k.2-3
MKS Tęcza Kościan – Masters Handball Opole 11:6 (5:5)
Helios Czempiń – Masters Świdnica 6:10 (3:4)
MKS Tęcza Folplast Kościan – Masters Świdnica 10:12 (3:8)
Helios Czempiń – Masters Handball Opole 5:8 (1:6)

Tabela:

1. Masters Świdnica – 3 – 7 – 34:28
2. Masters Handball Opole – 3 – 5 – 26:28
3. Helios Czempiń – 3 – 3 – 19:25
4. MKS Tęcza Folplast Kościan – 3 – 3 – 28:26

/ŚKPR/

Poprzedni artykułMłodzi piłkarze zagrali dla Ryszarda Dudkowskiego
Następny artykułNagranie albumu z muzyką organową w Kościele Pokoju coraz bliżej. Wesprzyj inicjatywę i zostań mecenasem sztuki!