Strona główna Sport Piłka nożna Młodzi piłkarze zagrali dla Ryszarda Dudkowskiego

Młodzi piłkarze zagrali dla Ryszarda Dudkowskiego

0

Był wieloletnim prezesem Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, wiceprezesem Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu oraz do 2020 roku wiceprezesem GLKS Świdnica. Sport był jego wielką pasją, którą skutecznie zarażał zarówno młodych, jak i starszych mieszkańców gminy Świdnica i nie tylko. By uczcić pamięć o nim, nie można było wyobrazić sobie lepszej formy, niż turniej piłki nożnej. Z tej okazji 17 września w Burkatowie odbył się pierwszy Memoriał śp. Ryszarda Dudkowskiego.

Oficjalnego otwarcia turnieju jak i wręczenia pucharów, medali i dyplomów, dokonał zastępca wójt gminy Świdnica Bartłomiej Strózik, w towarzystwie dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i rekreacji Krzysztofa Jasa, a także radnego Rady Gminy Świdnica Bronisława Dratwy. Turniej został podzielony na dwie części.

Kategoria trampkarzy (2008 i młodsi) w trybie „każdy z każdym”:
1. MKS Pogoń Pieszyce
2. Gryf Burkatów
3. IgnerHome MKS Polonia-Stal I Świdnica
4. LKS Herkules Bojanice Bojanice
5. IgnerHome MKS Polonia Stal II Świdnica

Kategoria Żaków (2014 i młodsi) – udział wzięło sześć drużyn (2 grupy i mecze o miejsca):
1. LKS Cukrownik Pszenno
2. ŻAP Świdnica
3. IgnerHome MKS Polonia Stal Świdnica
4. LZS Herkules Bojanice
5. Gryf Burkatów
6. Pogoń Pieszyce

Serdecznie podziękowania należą się sędziom, opiekunom zaproszonych drużyn, uczestnikom oraz organizatorom sportowego spotkania, którego poprowadzeniem zajął się Leszek Noworól z Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Pomysłodawcą memoriału był Krzysztof Faryński, prezes klubu Gryf Burkatów. Niekryjący zadowolenia fani sportu – jak sami twierdzą z niecierpliwością czekają na kolejną edycje tego pięknego, sportowego wydarzenia. My również już nie możemy się doczekać. Do zobaczenia podczas kolejnego turnieju! – czytamy na stronie Urzędu Gminy Świdnica.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułBrzegi wykoszą, a co z drzewami rosnącymi w korycie Bystrzycy? „Tolerowanie tego stanu może spowodować zagrożenie wylania i podtapiania”
Następny artykułOldboje najlepsi w Kościanie