Strona główna 112 Bez prawa jazdy i 93 km/h za szybko. Ciężka noga kierującej Porsche

Bez prawa jazdy i 93 km/h za szybko. Ciężka noga kierującej Porsche

0

Kobiety nie powstrzymał brak prawa jazdy ani ograniczenia prędkości. Po raz drugi została przyłapana przez policjantów na brawurowej jeździe. Prawo do kierowania straciła na kolejne miesiące.

– W sobotnie popołudnie policjanci świdnickiej drogówki na terenie Świdnicy zatrzymali do kontroli pojazd marki Porsche w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kobieta poruszała się z prędkością 143 km/h ( przekroczyła dozwoloną prędkość o 93 km/h). Za tak znaczne przekroczenie prędkości na kierowcę nałożony został mandat w wysokości 2500 zł, a na jej konto wpłynęło kolejnych 15 punktów karnych. Teraz 35-latka będzie miała wydłużony okresu zatrzymania prawa jazdy do 6 miesięcy – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Policja przypomina, że przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę mandatu, dopisanie punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem, okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułNagranie albumu z muzyką organową w Kościele Pokoju coraz bliżej. Wesprzyj inicjatywę i zostań mecenasem sztuki!
Następny artykułKiedy popłynie ciepło w kaloryferach? MZEC odpowiada