Strona główna Artykuł sponsorowany Tablice manipulacyjne – na czym polega ich fenomen?

Tablice manipulacyjne – na czym polega ich fenomen?

0

Sklepowe półki pełne są kolorowych, grających i świecących zabawek dla maluchów w każdym wieku. Co prawda zajmują one uwagę dziecka, ale zazwyczaj na dość krótki czas. Jeżeli chcesz zainteresować dziecko na dłużej, dając mu coś, co jest nie tylko ciekawe, ale ma znaczenie edukacyjne, postaw na tablicę manipulacyjną. Czym jest taka tablica i jakie funkcje spełnia? Kiedy jest odpowiedni czas na zaproponowanie dziecku takiej zabawki?

Czym są tablice manipulacyjne?
Tablica manipulacyjna jest bardzo pomysłową zabawką, która nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy funkcjonowania w świecie. Mówiąc najprościej, jest to po prostu drewniana tablica, do której przykręcone są różne przedmioty, a jakimi dziecko styka się na co dzień. Jakie to przedmioty? Przeróżne! Słuchawka od telefonu, dzwonek, kłódka z kluczem, zegar.. Tutaj ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Tablica manipulacyjna uczy, jak manipulować takimi przedmiotami, co znajdzie swoje przełożenie na funkcjonowanie w społeczeństwie. Kiedy maluch nauczy się np. wkładać wtyczkę do gniazdka na bezpiecznej tablicy manipulacyjnej, będzie umiał zrobić to w rzeczywistym świecie i – co więcej – będzie wiedział, jak zrobić to w bezpieczny sposób. Tablica potrafi zająć malucha na naprawdę długi czas, rodzicom dając odrobinę wytchnienia. Manipulowanie przedmiotami rozwija motorykę małą, co jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju malucha.

Kiedy jest najlepszy czas na wprowadzenie tablicy manipulacyjnej?
Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na wprowadzenie tablicy manipulacyjnej. Wiele zależy od tempa rozwoju malucha. Zazwyczaj już półroczny malec będzie żywo zainteresowany przynajmniej niektórymi elementami tablicy, np. dzwonkiem czy lusterkiem. Do około 3 roku życia tablica manipulacyjna będzie doskonałą zabawką skupiającą uwagę na długie godziny. Będzie pełnić funkcję nie tylko rekreacyjną, ale także edukacyjną, odpowiadając założeniom pedagogiki Montessori, zyskującej ogromną popularność.

Woobiboo – tablice manipulacyjne najwyższej jakości
Woobiboo to producent tablic manipulacyjnych najwyższej jakości. Każda tablica wykonana jest z wysokogatunkowego drewna, co zapewnia jej trwałość i wytrzymałość. Ponadto, najlepsze tablice manipulacyjne dla dzieci marki Woobiboo projektowane są tak, by zachwycić maluchów w każdym wieku. Piękne kolory, ciekawe elementy, a do tego pełne bezpieczeństwo to największe zalety tych produktów. Jeżeli szukasz wyjątkowej zabawki dla dziecka, tablica manipulacyjna marki Woobiboo będzie doskonałym wyborem.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZrosty pooperacyjne po laparotomii – jak często się pojawiają?
Następny artykułJej dzieła podziwiać możemy w Świdnicy. Powstał krótki film o niezwykłej rzeźbiarce Dorothei von Philipsborn [VIDEO]