Strona główna 0_Slider Jej dzieła podziwiać możemy w Świdnicy. Powstał krótki film o niezwykłej rzeźbiarce...

Jej dzieła podziwiać możemy w Świdnicy. Powstał krótki film o niezwykłej rzeźbiarce Dorothei von Philipsborn [VIDEO]

0

Krótkometrażowy dokument trwa zaledwie 10 minut, ale dzięki niemu możemy poznać historię życia i niezwykłej kariery cenionej i dziś niestety zapomnianej rzeźbiarki ze Strzelc Świdnickich – Dorothei von Philipsborn. Jej wyjątkowe prace nadal możemy podziwiać w Świdnicy – chociażby w Parku Centralnym – pomnik Wielanda czy rzeźbę nagiej kobiety z brązu w Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Rzeźba kowala Wielanda w Parku Centralnym w Świdnicy

Film powstał w ramach współpracy Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy oraz Muzeum Śląskim w Gorlitz. – Opowiada o życiu wybitnej rzeźbiarki – Dorothei von Philipsborn, która przed II wojną światową mieszkała i tworzyła swoje dzieła w Strzelcach Świdnickich. Dziełem artystki jest m.in. pomnik Wielanda, obecnie stojący w Parku Centralnym w Świdnicy, a także rzeźba nagiej kobiety z brązu, którą można zobaczyć w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w realizacji filmu – informuje instytucja.

Krótkometrażowy dokument powstał w ramach projektu Interreg „Silesia – Wspólne dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze” z Karkonoskim Parkiem Narodowym, finansowanego w ramach programu współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

/oprac. AN/
/Materiały – facebook Muzeum Dawnego Kupiectwa/

Poprzedni artykułTablice manipulacyjne – na czym polega ich fenomen?
Następny artykułPrawie 100 tys. złotych na rekultywację stawu w Piotrowicach Świdnickich