Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Prawie 100 tys. złotych na rekultywację stawu w Piotrowicach Świdnickich

Prawie 100 tys. złotych na rekultywację stawu w Piotrowicach Świdnickich

0

Do końca roku staw w Piotrowicach Świdnickich wraz z terenem przyległym zostanie zrewitalizowany, a mieszkańcy wsi zyskają urokliwe miejsce rekreacyjne.

W piątek, 5 sierpnia umowę na realizację zadania podpisali wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz oraz zastępca skarbnika gminy Anna Kupczak. – To jedno z tych zadań, które znacząco wpłynie na komfort codziennego życia mieszkańców. Rekultywacja stawu ma na celu nie tylko przywrócenie jego poprzedniego, dobrego stanu, ale i utworzenie ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej. Powstanie miejsce do odpoczynku, w którym będzie można spędzić wolny czas. Dziękuję za zaangażowanie radnej Barbary Chromy i sołtysa wsi Krzysztofa Pawłowskiego w realizację tego projektu – mówi burmistrz Grzegorzewicz.

Rewitalizacja stawu w Piotrowicach Świdnickich zakłada nie tylko rekultywację zbiornika, ale również stworzenie miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego dla mieszkańców. Zadanie ma być zakończone do końca 2022 roku, a na jego realizację gmina Jaworzyna Śląska pozyskała 95 tys. 445 złotych.

Prace będą realizowane w trzech etapach. Na początek zostaną przeprowadzone zabiegi pielęgnacyjne na stawie i terenie przyległym. Zostaną odtworzone dopływy, a cały teren – posprzątany. W drugim etapie, po odpompowaniu wody i odłowieniu ryb, zbiornik zostanie odmulony, wyprofilowany na nowo, ponownie napełniony woda i zarybiony. Ostatni etap obejmie montaż małej architektury i nasadzenia.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułJej dzieła podziwiać możemy w Świdnicy. Powstał krótki film o niezwykłej rzeźbiarce Dorothei von Philipsborn [VIDEO]
Następny artykułŚwidnicka pielgrzymka dotarła na Jasną Górę [FOTO]